اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبر سرنوشت نامشخص دختر گمشده در جهان‌نما / استفاده از سگ‌های جسدیاب هم بی‌نتیجه بود
۲۲ روز از گمشدن " سها رضانژاد" در ارتفاعات جهان‌نمای کردکوی می‌گذرد و با وجود استفاده از تجهیزات مختلفی مانند هلی‌شات و بکارگیری سگ‌های جسدیاب تا به‌حال اثری از او به دست نیامده است.

به گزارش کاسپین خبر به نقل از تسنیم، بیستم تیرماه امسال سها رضانژاد به همراه گروه طبیعت‌گردی که بنا به گفته فرماندار  کردکوی ، مجوز حضور در منطقه را نداشت به ارتفاعات جهان‌نما رفته بود، مفقود شد و تا به‌حال که 22 روز از آن ماجرا می‌گذرد خبری و اثری از این دختر 27 ساله نیست.

آنطور که همگروهی‌های او گفته‌اند حوالی ساعت 8 و 30 دقیقه صبح روز جمعه بیستم تیرماه، سها از چادر محل اقامتش خارج و بدون اینکه تلفن همراه یا هر چیز شخصی دیگری را با خود برده باشد، مفقود می‌شود.

از آن روز به مدت 12 روز گروه‌های جست‌وجوی هلال احمر ، تیم‌هایی از یگان حفاظت منابع طبیعی استان، نیروهای انتظامی و پلیس آگاهی، گروهی از کوهنوردان و صخره‌نوردان، آفرودسواران و مردم بومی منطقه به ارتفاعات جهان‌نما رفتند تا شاید اثری از او به دست بیاورند اما این اتفاق رخ نداد.

تا اینکه فرماندار کردکوی به عنوان رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان پایان عملیات جست‌وجو را اعلام کرد و گفت:با اینحال به صورت موردی و با هماهنگی ستاد بحران شهرستان، برخی مناطق دوباره جست‌وجو خواهدشد.

رئیس پلیس آگاهی استان، سرهنگ مجتبی مروتی هم اظهارداشت:در عملیات جستجو برای فرد گمشده در ارتفاعات جهان‌نمای کردکوی، سگ‌های جسدیاب هم نتوانستند این فرد را پیدا کنند زیرا بخشی از این منطقه به دلیل صعب‌العبور بودن قابل جستجو نیست.

به گفته وی فرضیه‌های قتل و ربایش این فرد گمشده همچنان رد شده است و اتفاق دیگری به جز مفقودی نمی‌تواند برای این دخترخانم رخ داده باشد.

این در حالی است که کارشناسان جمعیت هلال احمر نیز فرضیه سقوط از ارتفاع و آسیب دیدن از سوی حیوانات درنده را رد کرده‌اند و این موضوع سرنوشت دختر گمشده را با ابهامات بیشتری مواجه کرده است.

عزیززاده، دادستان عمومی و انقلاب کردکوی درباره آخرین وضعیت پرونده دختر گمشده در ارتفاعات جهان‌نما اظهارداشت:این پرونده برخی ابعاد محرمانه دارد که نمی‌توانیم آنها را رسانه‌ای کنیم اما در حال حاضر پرونده تحت عنوان فقدان این فرد تشکیل شده و از برخی افراد تحقیقات و بازجویی‌های فنی، تخصصی و پلیسی انجام شده است.

وی با بیان اینکه برخی اقدامات دیگر نیز در حال انجام است، گفت:به برخی شهرها که لازم بود نیابت داده شد تا آنها هم بخشی از تحقیقات را انجام دهند.

دادستان عزیززاده گفت:به رغم اقداماتی که تاکنون انجام شده فعلا به این نتیجه نرسیدیم که سرنوشت این خانم چه شده و کجاست.خانواده فرد گمشده نیز با ما ارتباط دارند و برخی موارد که نیاز به پیگیری باشد را اطلاع می‌دهند و امیدواریم به نتایجی برسیم.

وی با اشاره به بازجویی از لیدرهای این گروه طبیعت‌گردی ادامه داد:فعلا در حال تکمیل تحقیقات هستیم و پرونده به مرحله بازداشت فرد یا افراد نرسیده است.

دادستان عمومی و انقلاب کردکوی افزود:اکنون به صورت موردی گشت‌هایی از سوی پلیس آگاهی یا هلال احمر در حال انجام است. نیروی انتظامی تعدادی سگ‌جسدیاب به منطقه اعزام کرده اما نتیجه‌ای به دست نیامده است.

وی گفت:همه نهادهای ذیربط و دخیل برای یافتن اثری از فرد گمشده به صورت همزمان و هماهنگ مشغول تحقیقات هستند.


http://www.caspiankhabar.com/91011تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96