اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرپلمب 21 کارگاه تولیدی خطرآفرین در گلستان/ حوادث ساختمانی صدرنشین حوادث کارگری
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: در کل سال گذشته ۱۲ مورد پلمب کارگاه‌های مخاطره آمیز انجام شده که این تعداد در پنج ماه سال جاری به ۲۱ مورد رسیده است.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از فارس، حسینعلی خواجه‌مظفری صبح امروز در خصوص نظارت‌های این اداره‌کل بر  ایمنی  کارگاه‌های تولیدی در سطح استان اظهار کرد:در استان گلستان ۶۷ هزار کارگاه تولیدی فعال وجود دارد که مشمول قانون کار می‌شود.

وی ادامه داد:در حال حاضر در سطح استان ۲۸۰ هزار بیمه شده تامین اجتماعی داریم که برای حفظ ایمنی این افراد در محیط کار در سال گذشته ۷ هزار و ۵۸۴ مورد بازرسی انجام شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خاطرنشان کرد:متاسفانه ۵۰ درصد حوادث ناشی از کار در استان گلستان مربوط به حوادث ساختمانی است که این آمار در دنیا ۳۵ درصد است.

خواجه‌مظفری گفت:یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد این است که بازرسی‌های ایمنی کارگاه‌ها باید توسط بازرسان متخصص انجام شود که ما در استان ۱۵ بازرس ویژه در این بخش داریم که کمبود تعداد این عزیزان کمی کار را برای ما مشکل کرده است.

وی افزود:با این وجود کل حوادث ناشی از کار در سال گذشته ۱۸۰ مورد بوده و در پنج ماه نخست امسال میزان حوادث ۴۱ مورد بوده که نسبت به پنج ماه نخست سال گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته است.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان بیان کرد:همچنین در کل سال گذشته ۱۲ مورد پلمب کارگاه‌های مخاطره آمیز انجام شده که این تعداد در پنج ماه سال جاری به ۲۱ مورد رسیده است.

خواجه‌مظفری بیان کرد:این آمارها نشان می‌‌دهد با وجود تعداد کم بازرسان، اما سطح نظارت‌ها به گونه‌ای افزایش یافته که ما شاهد کاهش حوادث ناشی از کار و افزایش برخورد با تخلفات در این بخش هستیم.

وی تاکید کرد:بدون تردید ایمنی کارگاه‌ها اصل نخست و مهم فعالیت کارگاهی است و ما در این زمینه با همکاری دستگاه قضایی اقدامات قابل توجهی را در دستور کار داریم.


http://www.caspiankhabar.com/93731تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96