اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرامام جمعه گرگان:

بستر حضور حداکثری درانتخابات مهیا شود/تقویت ارتباط حوزه و دانشگاه
امام جمعه گرگان با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: عوامل اجرایی، ناظران و کاندیداها وظیفه دارند تا بستر مشارکت و حضور حداکثری مردم در انتخابات را مهیا کنند.

به گزارش کاسپین خبر ،  آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های عبادی  سیاسی   نماز جمعه  گرگان اظهارکرد: اقبال مطلوبی را در ثبت نام داوطلبان در  انتخابات  مجلی شاهد بودیم که ضرورت دارد همه عوامل نظارتی و اجرایی به نحوی عمل کنند که حضور حداکثری مردم تحقق یابد.

وی افزود:عوامل نظارتی در بررسی ها از مر قانون خارج نشوند و کاندیداها هم با رعایت مباحث قانونی فضای پرشوری را برای حضور مردم مهیا کنند.

نورمفیدی بیان کرد:در شرایطی که کشور در بخش های مختلف از جمله اقتصادی تحت فشار شدید استکبار است حضور مردم در انتخابات بسیار ارزشمند و سرنوشت ساز بوده و نشان دهنده جایگاه مطلوب نظام در نزد مردم است.

وی با اشاره به ۲۷ آذرماه و روز وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و افزود:‌شالوده حوزه و دانشگاه دلسوز کشور هستند و اگر می خواهیم توسعه و صلاح کشور را شاهد باشیم باید ارتباط بین حوزه و دانشگاه تقویت شود و همه اندیشمندان حوزه و دانشمندان دانشگاه باید برای تقویت این ارتباط تلاش و مساعی بیشتری مصروف کنند.

نورمفیدی ضمن تقدیر پیام رهبر معظم انقلاب و همچنین حضور ریاست قوه قضاییه، وزیر آموزش و پرورش و رییس ستاد اقامه نماز کشور در بیست و هشتمین  اجلاس سراسری نماز  در گرگان اظهارکرد:تعداد آثار رسیده به این اجلاسیه نشان داد که جایگاه نماز در استان وضع خوبی دارد.

وی گفت:اینکه برخی افراد می گویند جایگاه نماز در استان تضعیف شده، صحت ندارد زیرا از مجموع ۱۶ هزار اثر و گزارش رسیده به اجلاسیه تعداد ۱۱ هزار اثر از گلستان بود و این مبین آن است که نماز جایگاه خوبی در استان دارد.

نورمفیدی نماز را تکلیف شرعی و مقدس خواند و بیان کرد:نماز از حسناتی محسوب می شود که گناهان را از بین می برد و جامعه و افراد را از منکر باز می دارد
نورمفیدی ابراز امیدواری کرد با اجرای چنین برنامه‌هایی شاهد گسترش روز افزون اقامه نماز در سطح مدارس ادارات و سایر اقشار مردم باشیم./مهر


http://www.caspiankhabar.com/8754تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96