اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبردرخشش دانش‌آموزان گلستانی در مسابقه نقاشی با موضوع کرونا
۲ دانش‌آموز گنبدکاووس به همراه یک دانش‌آموز مینودشتی در مسابقه مجازی نقاشی سراسری با موضوع "ما کرونا را شکست می‌دهیم" موفق به کسب رتبه شدند.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از ایرنا مربیان هنری دو  کانون پرورش فکری  کودکان و نوجوانان گنبدکاووس و  مینودشت  روز چهارشنبه گفتند:این مسابقه در ۲ گروه سنی سه تا هشت سال و هشت تا ۱۴ سال به صورت مجازی برگزار شد که از مجموع ۱۵۰ اثر ارسالی به دبیرخانه، نقاشی غزل قزل‌سفلو ۱۲ ساله از مینودشت حایز رتبه سوم و نقاشی شنتیا بی‌نیاز هفت ساله و نارا زرگران هشت ساله از گنبدکاووس به عنوان رتبه دوم و سوم برگزیده شد.

فراخوان این مسابقه نقاشی با موضوعات"خانه امن ترین مکان، مدافعان سلامت،  کرونا  را شکست می‌دهیم، آموزش و بهداشت در خانه"از ۲۰ فروردین امسال آغاز و به مدت یکماه در سراسر کشور ادامه داشت.

 کودکان و نوجوانان گنبدکاووس و مینودشت با ۱۹ اثر در این مسابقه مجازی نقاشی شرکت کردند.

چند روز قبل هم مائده تقی‌زاده دانش آموز گنبدی در بیست‌و یکمین دوره مسابقه بین‌المللی نقاشی نوازاگورا کشور بلغارستان که با موضوع آزاد برگزار شده بود از بین ۳ هزار و ۲۱۸ اثر از ۳۹ کشور جهان موفق به دریافت دیپلم افتخار شد.

شهرستان‌های گنبدکاووس و مینودشت با مجموع جمعیت تقریبی ۴۵۰ هزار نفر درشرق استان  گلستان  قرار دارند.

ویروس کرونا موسوم به«کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر(۲۴ آذر)در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹(۹ دی ماه ۹۸)به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:تاکنون ۱۱۰ هزار و ۷۶۷ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۶ هزار و ۷۳۳ نفر رسید.


http://www.caspiankhabar.com/90637تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96