اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبربیکاری ۱۴۰۰۰ گلستانی در اثر شیوع کرونا؛ تسهیلات به کارفرماهای خسارت‌دیده پرداخت می‌شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: ۱۷ هزار و ۲۰۰ گلستانی برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کردند که ۱۴ هزار و ۲۰۰ نفر حائز شرایط هستند که حقوق سه ماه اخیر را دریافت خواهند کرد.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از تسنیم، سعید مازندرانی در گرگان، اظهار داشت:شیوع ویروس  کرونا  بیشترین آسیب را به بخش خدمات در  استان  وارد کرد مانند تعطیلی بازارها که موجب  بیکاری  کارگران شد.

وی به حمایت‌های ویژه از کارگران و کارفرمایان گلستانی در بحران کرونا اشاره و خاطرنشان کرد:17 هزار و 200 نفر برای دریافت بیمه بیکاری در استان ثبت نام کردند که تا کنون 14 هزار و 200 نفر از آنان حائز شرایط تشخیص داده شدند که حقوق سه ماه اخیر را دریافت خواهند کرد.

مازندرانی ادامه داد:پرداخت  تسهیلات  به کارفرمایان با ثبت نام در سامانه کارا آغاز شده و به کارفرمایانی که به طور مستقیم در بحران کرونا آسیب دیدند به ازای هر بیمه شده 16 میلیون تومان تسهیلات با نرخ 12 درصد و تنفس سه ماهه پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد:همچنین به کارفرمایانی که به طور غیر مستقیم در بحران کرونا آسیب دیدند به ازای هر بیمه شده 12 میلیون تومان تسهیلات با نرخ 12 درصد و تنفس سه ماهه پرداخت خواهد شد.

مدیرکل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی  با اشاره به حمایت از کارگران روزمزد گفت:نوع حمایت از کارگران روزمزد در سطح ملی تصمیم گیری می‌شود و قرار است در صورت تائید مراجع به هر کارگر روزمزد دو میلیون تومان وام قرض الحسنه پرداخت شود.

مازندرانی در خصوص نرخ بیکاری استان گلستان در بحران کرونا یادآور شد:نرخ بیکاری استان در پایان سال گذشته 11.9 درصد بوده و نرخ بیکاری جدید پایان خرداد ماه اعلام خواهد شد.

وی افزود:سال گذشته به دلیل حادثه  سیل  در گلستان بیش از هفت هزار نفر بیکار شدند که پس از آن با بازگشت به کار شرایط بهتر شد و اکنون هم با فعالیت مجدد بسیاری از مشاغل شرایط بهتر خواهد شد.


http://www.caspiankhabar.com/90662تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96