اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرهشدار منابع طبیعی گلستان نسبت به آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع
جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان نسبت به آتش سوزی جنگل ها و مراتع استان هشدار داد.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از تسنیم، محمد آریانفردر گرگان، اظهار داشت:سطحی از مساحت  استان  گلستان را عرصه‌های  منابع طبیعی  مانند جنگل و مرتع تشکیل می‌دهند که هر ساله به دلیل بی احتیاطی و سهل انگاری برخی افراد شاهد آتش سوزی و خسارت‌های جبران ناپذیر در این عرصه‌ها هستیم.

وی افزود:سال گذشته 224 فقره آتش سوزی در سطح استان رخ داد که 200 هکتار از عرصه‌های منابع ملی ما طعمه  حریق  شد.

آریانفر با بیان اینکه 6 هزار و 800 کیلومتر مرز مشترک اراضی ملی با زمین‌های زراعی و آبادی‌ها در استان است، خاطرنشان کرد:در راستای اقدامات پیشگیری از حریق و کاهش آتش سوزی‌ها در مرزهای مشترک آتش بر ایجاد می‌کنیم که این اقدام عمدتا در فصل تابستان انجام می‌شود.

وی ادامه داد:از کشاورزان عزیز استان تقاضا دارم با توجه به نزدیکی فصل برداشت محصولات زراعی در سطح استان و به دنبال آن افزایش دما و وزش بادهای گرم و خشک، از آتش زدن پسماندها و بقایای کشاروزی خودداری کنند زیرا باعث از بین رفتن محیط طبیعی و حاصلخیزی خاک خواهند شد.

آریانفر اضافه کرد:بسیاری از آتش سوزی‌ها از اراضی  کشاورزی  و جنگل سرایت می‌کنند که تبعات قانونی دارد و از دامداران، عابرین جنگل، گردشگران، کوهنوردان و ساکنین حاشیه جنگل و کوهوردان تقاضا دارم در هوای گرم از آتش روشن کردن خودداری کنند زیرا بسیاری از آتش سوزی‌ها به دلیل بی احتیاطی این افراد است.

وی یادآور شد:مردم استان چنانچه در عرضه‌های منابع ملی و مرتعی دود یا آتش غیر طبیعی مشاهده کردند با سامانه 1504 یگان حفاظت تماس بگیرند.


http://www.caspiankhabar.com/90705تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96