اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبریادداشت رییس کانون وکلا دادگستری گلستان:

وکیل مستقل مسئول روشنگری در زوایای تاریک عدالت است.
رییس کانون وکلا دادگستری گلستان در یادداشتی ضمن تبریک روز وکیل دادگستری، تاکید کرد که قوه قضاییه قوی اولین نهادی خواهد بود که با هرگونه تضعیف استقلال وکیل دادگستری مخالفت خواهد کرد.

 متن این یادداشت به این شرح است؛

"شصت و هفتمین سالروز"
هفتمین روز اسفند، یادآور خردمندی بزرگ مردانی است که هفت دهه قبل، در تلاش برای ساختن جامعه ای در خور شأن ایران و ایرانی و در راستای تکریم حقوق شهروندی، با تصویب لایحه استقلال  کانون وکلا ی  دادگستری ، گام بزرگی پس از تأسیس عدلیه در ایران برداشتند و به حق دفاع شهروندان، عینیت و رسمیت بخشیدند.
دوام و پیشرفت هر جامعه ای منوط به اجرای قانون، ایجاد نظم و تحقق عدالت است و این امور، بدون قاضی و وکیل مستقل در هیچ جامعه ای تحقق نیافته و نخواهد یافت.سلامت نبض و قلب جامعه در گرو تحقق عدالت است و همگان موظف اند به لوازم عقلی و منطقی تحقق آن،ملتزم و پایبند باشند.
وکیل مستقل مسؤول روشنگری در زوایای تاریک عدالت است و قوای حاکم برای تحقق عدالت، باید امکان آن را در عمل، بیشتر فراهم کنند و آگاه باشند که هر تحدیدی در این رابطه، دستیابی به عدالت را مشکل تر خواهد ساخت و بی گمان در تاریکی، راه به جایی نخواهیم برد.
 قوه قضاییه  قوی، اولین نهادی خواهد بود که با هرگونه تضعیف استقلال وکیل دادگستری مخالفت خواهد کرد و این کمترین انتظار جامعه وکالت ایران از قوه قضاییه است.
در هفتم اسفند هفت دهه پیش، چراغی افروخته شد و بر همه ماست که در تقویت این نور بکوشیم و به هیچ بهانه ای، به آن سنگ نزنیم.
هفتم اسفند روز عدالت، قانون، نظم، حقوق شهروندی، فرشته عدالت و به عبارتی بهتر، روز وکیل دادگستری است.این روز بر همه تلاشگران این عرصه خطیر و بر همه کسانی که دل در گرو احقاق حق دارند و در یک کلام، بر همه وکلای ارجمند دادگستری مبارک باد.

 رضا سلیمانی .رییس کانون وکلای دادگستری گلستان


http://www.caspiankhabar.com/9085تبلیغ کانال تلگرامبسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96