اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرفرماندار کردکوی خبرداد

پایان عملیات جستجوی عمومی«سها»/ تورگردشگری دردستگاه قضاپاسخگوباشد
فرماندار کردکوی از پایان عملیات جستجوی «سها رضانژاد» خبرداد و گفت: تور گردشگری در دستگاه قضا پاسخگو باشد.

به گزارش کاسپین خبر به نقل از مهر، ابراهیم قدمنان  اظهاکرد:جلسه ستاد  مدیریت بحران  شهرستان  کردکوی  در خصوص آخرین تصمیم گیری برای عملیات جستجوی«سها رضانژاد»تشکیل شد.

وی افزود:در این جلسه پایان عملیات عمومی جستجوی کوهنورد گمشده در  جهان نما  اعلام شد اما این به معنای پایان مأموریت نیست.

قدمنان ادامه داد:به دلیل اینکه ممکن بود عده ای خودسرانه برای جستجو به منطقه وارد شود و سوءاستفاده هایی شود از این تاریخ(شنبه)به بعد کسی بدون مجوز ستاد بحران شهرستان اجازه جستجو را ندارد.

وی بیان کرد:اگر کسی قصد ورود به منطقه را دارد ابتدا باید از ستاد مدیریت بحران مجوز گرفته و سپس با مدیریت هلال احمر، نیروی انتظامی، منابع طبیعی و محیط زیست کار خود را انجام دهد.

قدمنان با بیان اینکه اکثر نقاط احتمالی توسط نیروهای امدادی جستجو شده است، گفت:دو نقطه از قلم افتاده که بزودی اکیپی برای این کار آماده و به محل مورد نظر اعزام می شوند و از سگ های تجسس و کوهنوردان و نیروهای دیگر استفاده خواهد شد.

 فرماندار  کردکوی اضافه کرد:اگر در این دو نقطه کوهنورد  مفقود  شده پیدا نشد، پایان عملیات را اعلام کرده و گزینه های دیگری که در دستور کار نیروهای انتظامی، امنیتی و غیره است را ادامه می دهیم.

وی بیان کرد:تور مورد نظر که سها رضانژاد با آن به منطقه سفر کرده مجرم است و حق آمدن به جهان نما را نداشته بنابراین هم شرکتی که مجوز داده و هم شرکت کنندگان در آن باید پاسخگو باشند.

گفتنی است روز جمعه(۲۰ تیرماه)گمشدگی«سها رضانژاد»دختر ۲۷ ساله در ارتفاعات جهان نمای کردکوی به نیروهای امدادی و انتظامی گزارش شد.

این دختر همراه گروه گردشگری به گلستان سفر کرده بود که از صبح جمعه مفقود شده و همه امکانات از جمله خودروی آفرود، پهپاد و غیره برای یافتن وی بسیج شده اند.

این گروه در ارتفاعات کردکوی کمپ داشته که این بانوی بعد از خروج از چادر دیگر برنگشته است.


http://www.caspiankhabar.com/90955تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96