اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرجزئیات عملیات جستجوی «سها» از زبان سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان
سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان، جزئیات عملیات جستجوی کوهنورد گمشده در جهان نما را تشریح کرد.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از مهر، فرهاد میقانی در خصوص عملیات جستجوی کوهنورد گمشده در  جهان نما ، اظهار کرد:در تاریخ ۱۹ تیرماه یک گروه گردشگری وارد گلستان شد و اصرار داشت که وارد منطقه جهان نما شود اما با توجه به شرایط کرونا مسئولان محلی از ورود آنها جلوگیری کردند.

وی افزود:این افراد توسط ماشین های محلی و بدون اطلاع و گروه بندی شده وارد منطقه شدند.

میقانی بیان کرد:در ساعت ۱۱:۲۰ روز بعد تماسی با  هلال احمر  صورت گرفته که در آن مطرح شد که یک خانم از ساعت هشت صبح از گروه جدا شده و خبری از وی نیست.

وی گفت:جلسه هماهنگی در همین راستا تشکیل شد و مسیرهای جستجو (امام وردی و خط رأس چگل؛ تخته میرزا)مشخص و گروه های کوهنوردی عازم منتقل شدند.

میقانی بیان کرد: ۱۰ روز نیروهای کوهستانی و کوهنوردی هلال احمر جستجو را ادامه داده و از تجهیزات مختلف برای این کار استفاده شد.

وی تصریح کرد: بیش از ۵۵ تیم عملیاتی به منطقه اعزام و بیش از ۲۱۰ نجاتگر و پرسنل در این جستجو مشارکت داشتند.

میقانی گفت:تا بیست و نهم تیرماه به صورت مداوم در منطقه حضور داشتیم تا زمانی که پایان عملیات توقف به ما اعلام شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان اظهارکرد:اما تیم های امدادی هلال احمر طی این مدت در آماده‌باش بوده و به صورت نقطه‌ای جستجوها ادامه داشت.

وی با بیان اینکه جنازه منتسب به کوهنورد گمشده( سها  رضانژاد)در ۱۷ مرداد ماه توسط تیم های کوهنوردی هلال احمر پیدا شد، گفت:محدوده کشف جسد در جنگل های شموشک و منطقه ای بسیار سخت و صعب العبور بوده و تا محل کمپ یک و نیم کیلومتر فاصله دارد.

میقانی با اشاره به این که این فرد از ارتفاع ۵۰۰ متری سقوط کرده است، گفت: کوهنوردان هلال احمر با زدن کارگاه به محل رسیده و جنازه را بالا آوردند.

وی توضیح داد که این منطقه چندین بار جستجو شده بود ولی به دلیل شرایط سخت ممکن بود که جنازه از نظر دور مانده و یا به دلیل رطوبت سگ های جستجو نتوانستند آن را شناسایی کنند.

میقانی عنوان کرد:در این عملیات چندین بار از هلی شات استفاده شد و به دلیل محدودیت های موجود نتوانستیم نتیجه ای از آن به دست آوریم.

روز جمعه(۲۰ تیرماه)گمشدگی«سها رضانژاد»دختر ۲۷ ساله در ارتفاعات جهان نمای  کردکوی  به نیروهای امدادی و انتظامی گزارش شد.

این دختر ساکن کرج همراه گروه گردشگری به گلستان سفر کرده بود که از صبح جمعه  مفقود  شده و بعد از گذشت حدود یک ماه هیچ نشانه‌ای از وی به دست نیامده بود.


http://www.caspiankhabar.com/91039تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96