اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبررئیس کل دادگستری گلستان:

۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه با اقدام دادگستری به سیستم بانکی بازگشت
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با اقدام به موقع دادگستری گلستان بیش از هزار میلیارد تومان از سرمایه یکی از موسسه های مالی کشور به سیستم بانکی برگشت.

به گزارش کاسپین خبر به نقل از مهر، هادی هاشمیان در جلسه شورای معاونین اظهارکرد:با اقدام به موقع دادگستری گلستان بیش از هزار میلیارد تومان از سرمایه یکی از مؤسسه‌های مالی کشور به سیستم بانکی برگشت.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت:اگر مدیریت و تدبیر مجموعه قضائی استان نبود این اموال شاید از دسترس مؤسسه خارج می‌شد و یکی از مؤسسه‌های مالی بزرگ کشور زمین می‌خورد و سپرده گذاران دچار مشکل می‌شدند.

هاشمیان افزود:پرونده متهمان این مؤسسه که در گلستان و سمنان به اقدامات مجرمانه دست زدند در مراحل نهایی است و به زودی کیفرخواست آن در دادسرای گرگان صادر می‌شود.

وی ادامه داد:نماینده بانک مرکزی و مدیران این مؤسسه مالی اعتباری هم از عملکرد دادگستری گلستان در جریان رسیدگی این پرونده قدردانی کردند.

هاشمیان در ادامه این جلسه به تلاش‌های دادگستری استان برای استفاده بیشتر قضات از ظرفیت‌های قانون برای صدور آرای جایگزین حبس اشاره کرد و گفت:از شهریور دو نشست تخصصی ویژه قضات محاکم کیفری در استان برگزار می‌شود تا در این باره هم اندیشی شود.

رسیدگی پرونده‌های تصادفات در شوراهای حل اختلاف از دیگر مواردی بود که هاشمیان در این جلسه بر آن تاکید کرد.

رئیس کل دادگستری گلستان در این جلسه از دادستان ‌های سراسر استان خواست:با استفاده از ظرفیت‌های مردمی در روستاها برای پیشگیری از سرقت محصولات باغی به ویژه در غرب استان چاره اندیشی کنند.

دادستان عمومی و انقلاب گرگان هم در این جلسه از کاهش پرونده‌های اجرای احکام خبر داد و گفت:دادیاران توانمند را در شعب اجرای احکام مستقر کرده ایم تا زودتر پرونده‌های این بخش را ساماندهی کنند.

 حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی در ادامه درباره تعدادی از پرونده‌های مهم در حال رسیدگی دادسرای مرکز استان هم توضیح داد و گفت:در پرونده مربوط به واگذاری زمین‌های دولتی در اداره راه و شهرسازی استان، گزارش سازمان بازرسی به تازگی به شعبه رسیدگی این پرونده ارجاع شده که بر اساس آن برای ۶ نفر اعلام جرم شده که پس از بررسی، بازپرس پرونده اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

رئیس شورای حل اختلاف گلستان هم در این جلسه از سازش ۳۷ درصدی پرونده‌های ورودی به شعب این شورا در استان خبر داد و گفت:از ابتدای امسال همچنین ۱۰ محکوم به قصاص هم با تلاش و پادرمیانی اعضای شورا ختم به خیر شده است.

احمد جعفری افزود:امسال همچنین ۵۲ درصد پرونده‌هایی که از دادسرا و دادگستری‌ها به شعب صلحی ارجاع شده، سازش شد.


http://www.caspiankhabar.com/91054تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96