اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرمالباختگان باند فروشندگان عتیقه‌های تقلبی در استان گلستان افزایش یافت
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان گفت: تاکنون ۷ مالباخته که گرفتار فروشندگان عتیقه‌های تقلبی شدند شکایت کرده‌اند.

به گزارش کاسپین خبر به نقل از روابط عمومی دادگستری  گلستان ، حجت‌الاسلام سیدرضا سیدحسینی با تاکید بر این که احتمال افزایش مالباختگان وجود دارد اظهار داشت:مجموع پولی که مالباختگان برای خرید عتیقه‌های تقلبی از دست داده‌اند تا کنون به 5 میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود:تحقیقات اولیه نشان می‌دهد اعضای این باند دست‌کم 10 نفرند که 4 نفرشان دستگیر شده‌اند و بقیه تحت تعقیب هستند.

 دادستان سیدحسینی ادامه داد:متهمان این پرونده در چند استان از جمله گلستان، مازندران، خراسان رضوی و خراسان شمالی با فعالان اقتصادی و کسبه طرح دوستی می‌ریختند و سپس با این ادعا که یک بار عتیقه گرانبها پیدا کرده‌اند، از آنان  کلاهبرداری  می‌کردند.

وی ادامه داد:متهمان ابتدا اشیا عتیقه اصل به خریداران نشان می‌دادند و پس از جلب اعتماد، وقتی خریدار با پول سرقرار حاضر می‌شد عتیقه‌های تقلبی به آنان تحویل می‌دادند و خریدارانی را هم که سرقرار متوجه تقلبی بودن عتیقه ها می‌شدند تهدید می‌کردند و پولشان را می‌گرفتند.

سیدحسینی گفت:اعضای این باند به علت شرایط کرونا با ماسک و هویت جعلی با خریداران طرح دوستی می‌ریختند که همین موضوع کار شناسایی متهمان را سخت کرده بود اما با تلاش‌های بازپرس پرونده و پلیس آگاهی، متهمان شناسایی و به دام افتادند.

دادستان مرکز استان گفت:کارشناسان میراث فرهنگی هم اعلام کردند اشیایی که متهمان با آنها خریداران را فریب می‌دادند ارزش تاریخی ندارد.


http://www.caspiankhabar.com/91078تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96