اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرراه اندازی اتاق دادرسی الکترونیک در ۹ حوزه قضایی
رئیس کل دادگستری گلستان از راه اندازی اتاق دادرسی الکترونیک در ۹ حوزه قضایی استان خبر داد.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رییس کل  دادگستری   هادی هاشمیان  گفت:در طرح دادرسی  الکترونیک ، ارتباط  زندان ی با قاضی پرونده به صورت مجازی برقرار و در روز  دادگاه  نیاز به انتقال متهم از زندان به دادگستری نیست.


او افزود:در زندان‌های گرگان و گنبدکاووس، فضای مناسب برای ارتباط تصویری زندانیان با قضات دادگاه فراهم شده است و مددجویان می‌توانند از طریق ویدئوکنفرانس در دادگاه‌های گرگان، کلاله، بندرگز، بندرترکمن، مراوه تپه، گالیکش، مینودشت، آزادشهر و کردکوی شرکت کنند و دیگر نیاز به انتقال زندانی به به دادگستری نیست.


هاشمیان گفت: دادرسی الکترونیک از امروز در گرگان راه اندازی شد و در نخستین روز اجرای این طرح، سه پرونده به صورت الکترونیک رسیدگی شد و متهمان که زندان بودند، تصویری در دادگاه شرکت کردند و دفاعیان و اظهارات خود را با قضات پرونده درمیان گذاشتند.


رئیس کل دادگستری گلستان گفت:بستر برای برگزاری دادگاه‌های الکترونیک تا پایان امسال در همه حوزه‌های قضایی استان فراهم می‌شود.


هادی هاشمیان افزود:اجرای این طرح علاوه بر تضمین سلامت مراجعان و همکاران، گام مهمی در کاهش زمان رسیدگی به پرونده، کاهش هزینه‌های سیستم قضایی و افزایش سرعت انجام کارها، افزایش کیفیت رسیدگی و امنیت قضایی و اداری است.


او با اشاره به امنیت بالای دادرسی الکترونیک به دلیل استفاده از فیبر نوری بیان کرد:جلوگیری از هزینه‌های اضافی و پیشگیری‌های لازم در خصوص خطرات اعزام زندانی به دادگاه، پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و دیگر بیماری ها، تسریع در عملکرد و کاهش اطاله دادرسی از دیگر اهداف این امر است.


استفاده از سامانه‌های مخابراتی و رایانه‌ای از مواردی است که در مواد ۱۷۵ و ۶۵۹ قانون آیین دادرسی کیفری و همچنین ماده ۲۵ آیین‌نامه نحوه استفاده از سامانه‌های رایانه‌ای و مخابراتی تاکید شده است.


http://www.caspiankhabar.com/91215تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96