اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرمدیرکل هواشناسی گلستان خبرداد

احتمال سیلاب پاییزی در گلستان/ در حاشیه رودخانه ها اتراق نکنید
مدیرکل هواشناسی گلستان گفت: با توجه به فعالیت سامانه بارشی در گلستان احتمال سیلاب در برخی از نقاط استان وجود دارد.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از مهر،  نوربخش داداشی  اظهارکرد:از روز گذشته(یکشنبه)با ورود سامانه سرد و ناپایدار وارد گلستان شاهد بارندگی، کاهش دما و پدیده مه به ویژه در مناطق کوهستانی بوده ایم.

وی افزود: اوج فعالیت این سامانه  بارش ی از بعدازظهر امروز تا بعدازظهر فردا خواهد بود و با توجه به بارش های پاییزی و افزایش دبی آب رودخانه ها احتمال آبگرفتگی معابر و طغیان و سیلابی شدن رودخانه ها وجود دارد.

داداشی بیان کرد: طی مدت فعالیت سامانه بارش های قابل ملاحظه ای در استان خواهیم داشت و پیش بینی می شود تا ۵۰ میلی متر بارندگی را در برخی از نقاط شاهد باشیم.

وی اضافه کرد: رعدوبرق، مه گرفتگی، وزش شدید و موقتی باد از دیگر فعالیت های این سامانه جوی در استان است.

مدیرکل  هواشناسی  به مردم توصیه کرد:با توجه به شدت بارندگی در مناطق مختلف استان و بالا آمدن آب رودخانه ها، آبگرفتگی معابر عمومی و وقوع پدیده مه از تردد غیرضرور به ویژه در جاده‌های کوهستانی خودداری کرده کنند.

همچنین سرپرست گروه مطالعات آب‌های سطحی شرکت آب منطقه‌ای گلستان هم گفت:با توجه به هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان و با توجه به ماهیت بارش‌های فصلی، احتمال بالا آمدن ناگهانی آب مسیل‌ها و افزایش نسبی سطح آب رودخانه‌ها وجود دارد.

سیدمحمد حسینیه از هم استانی‌ها و گردشگران خواست در این مدت در حاشیه رودخانه‌های دائمی و فصلی استان توقف نکنند و از نزدیک شدن به رودخانه‌ها، مسیل‌ها، مخازن سدها و مناطق مستعد وقوع سیل خودداری کنند.


http://www.caspiankhabar.com/91226تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96