اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبررئیس کل دادگستری گلستان تأکید کرد

برخورد با مدعیان وکالت و کارشناسی تضمینی
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: وکالت و کارشناسی با عنوان تضمینی حیثیت دستگاه قضایی را خدشه دار کرده لذا با این افراد برخورد خواهد شد.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از مهر،  هادی هاشمیان  در نشست فصلی روسای  دادگستری  ها و دادستان های سراسر استان اظهارکرد:وکلا و کارشناسانی که مدعی هستند می توانند رای پرونده را حتی به ناحق به نفع بگیرند، شناسایی و با آنها برخورد می شود.

هاشمیان افزود:ادعای وکالت تضمینی وجهه قضات و کارکنان شریف را خدشه دار می کند.

رئیس کل دادگستری در ادامه این نشست، بر رفتار مناسب با مردم هم تاکید کرد و گفت:رفتا قضات و کارکنان با مراجعان باید بر مبنای کرامت انسانی باشد.

هاشمیان در ادامه سخنان خود بر برخورد با  فساد  هم تاکید کرد و گفت:در مبارزه با فساد به ویژه در مورد زمین خواری علاوه بر برخورد با متخلفان باید بر راه های پیشگیری از بروز آن هم تمرکز شود.

وی از دادستان ها خواست:برای جلوگیری از زمین خواری با دستگاه های اجرایی برای سنددار کردن اراضی دولتی و انفال اتمام حجت کنند.

وی با تاکید بر اینکه اجرای طرح کاداستر برای نجات انفال حیاتی است گفت:دادستان ها برای مدیرانی که پس از مهلت قانونی، برای دریافت سند کاداستری کاری انجام ندهند، اعلام جرم کنند.

حمایت از تولیدکنندگان یکی دیگر از سرخط های سخنان رئیس کل دادگستری استان در جلسه امروز بود.

هاشمیان گفت:وظیفه ما حمایت از کسانی است که سرمایه خود را به جای دلالی و اخلال در بازار ارز و طلا وارد بخش تولید کرده اند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت:امسال دو هزار و ۸۸۶ رای جایگزین حبس در محاکم استان صادر شد که حدود ۲۸ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است و صدور این احکام یکی از علل کاهش هفت و نیم درصدی ورودی زندان های استان است.

فعال کردن دادرسی الکترونیک، استفاده از مشارکت های مردمی برای سازش پرونده ها، کاهش پرونده های معوق و ساماندهی پرونده های اجرای احکام از دیگر محورهای جلسه امروز بود.


http://www.caspiankhabar.com/91259تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96