اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبررئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان:

گلستان مشکلی درزمینه تولیدماسک ندارد/نرخ مصوب ۱۳۰۰تومان رعایت شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان این که سه کارخانه ماسک در استان فعال هستند، گفت: ماسک باید مطابق با نرخ سازمان غذا و دارو و تعزیرات یعنی با قیمت هزار و ۳۰۰ تومان عرضه شود.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از مهر،  عبدالرضا فاضل  اظهارکرد:در مقطعی از اسفندماه در استان تولید  ماسک  نداشتیم ولی هم اکنون سه کارخانه تولید ماسک و ۶ کارخانه مواد شوینده در گلستان فعال است.

وی افزود:یکی از مصوبات ستاد  کرونا ی استان این بود که مجتمع صنعتی تولید ماسک در شهرستان گنبدکاووس با تولید روزانه ۵۰۰ هزار ماسک مجوز توزیع گرفت و این مجموعه زیر نظر کارشناسان غذا و دارو فعال خواهد بود.

رئیس  دانشگاه علوم پزشکی  گلستان بیان کرد:در حال حاضر وضعیت استان از نظر تولید ماسک خوب بوده ولی باید مطابق با نرخ سازمان غذا و دارو و تعزیرات یعنی با قیمت هزار و ۳۰۰ تومان عرضه شود.

فاضل تصریح کرد:اگر ماسک در داروخانه یا فروشگاهی بیش از این عرضه شد برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی اضافه کرد:چند ماه گذشته در تهیه پارچه و مواد اولیه تولید ماسک مشکلاتی وجود داشت ولی هم اکنون سهمیه دولتی ارائه می‌شود و امیدواریم که ارائه کنندگان ماسک این قیمت را رعایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت:کارشناسان غذا و دارو و تعزیرات با گرانفروشان برخورد کرده و چند واحد در استان پلمب شده است.

فاضل همچنین بیان کرد:یک ماه گذشته طبق بررسی‌ها، ۷۵ درصد مردم استان پروتکل‌ها را رعایت کرده ولی هم اکنون این رقم به ۵۰ درصد رسیده است و اگر می‌خواهیم پیک سومی را شاهد نباشیم باید درصد استفاده از وسایل محافظت فردی را بالا ببریم.


http://www.caspiankhabar.com/91276تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96