اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبررئیس کل دادگستری گلستان:

  فعالیت غیرمجاز بنگاه های معاملات املاک یکی از  علل افزایش قیمت مسکن است
جلسه شورای پیشگیری استان با موضوع بررسی علل افزایش قیمت مسکن و با هدف بررسی راهکارهای کنترل قیمت مسکن امروز در دادگستری کل استان تشکیل شد .

به گزارش کاسپین خبر به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، رئیس کل دادگستری گلستان در این جلسه فعالیت غیرمجاز بنگاه های معاملات املاک را از دیگر علل افزایش قیمت  مسکن عنوان کرد و گفت: این بنگاه ها با تفکیک غیرقانونی زمین ها و خرید و فروش های صوری ، علاوه بر سوداگری در حوزه مسکن و دامن زدن به قیمت ها ، زمینه کلاهبرداری در این حوزه را نیز فراهم می کنند

 هادی هاشمیان افزود:هر چند بخشی از افزایش قیمت مسکن مربوط به نوسانات قیمت مصالح و هزینه های ساخت و ساز است اما نباید سوء مدیریت را در افزایش بی حساب و کتاب قیمت مسکن نادیده گرفت.

وی گفت:باید پلیس اماکن ، اداره صنعت معدن و تجارت استان نظارت ها بیشتر و گرانفروشان را به تعزیرات معرفی کنند.

هاشمیان افزود:در گفت و گویی که با مدیر کل تعزیرات استان داشتیم این اداره هم آماده برخورد با متخلفان حوزه سوداگری مسکن است.
 .
رئیس کل دادگستری گلستان با تاکید بر پلمب بنگاه ها بدون مجوز گفت:کار کردن بنگاه های مشاوران املاک با عنوان"در دست اقدام" هم پذیرفته نیست و افراد تا زمانی که مجوز نگرفته اند ، حق کار ندارند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هم در این جلسه خطاب به اداره راه و شهرسازی استان از مسئولان این اداره خواست:در واگذاری زمین به تعاونی ها و افراد ، فقط به کسانی که خانه ندارند زمین واگذار کنند.

حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی افزود:این که برخی مدیران ، زمین ها مناطق خوب شهرها را به کارکنان و یا نزدیکان خود در پوشش تعاونی واگذار کنند پذیرفته نیست و با متخلفان برخورد می شود.

دادستان مرکز استان در ادامه سخنان خود خواستار دقت بیشتر در صدور احکام در پرونده های اثبات مالکیت شد و گفت: باید پیش از صدور رای اثبات مالکیت ، سند تفکیک زمین از شهرداری ها استعلام گرفته شود.

طلوعیان، مدیر کل صنعت معدن و تجارت استان هم در این جلسه، افزایش قیمت زمین و هزینه های اخذ مجوز ، افزایش قیمت مصالح ساختمانی و افزایش هزینه های کارگری را از علل گرانی مسکن عنوان کرد.

دادبود شهردار گرگان هم در این جلسه گفت:افزایش تراکم در گرگان و کاهش هزینه مجوزهای ساخت و ساز از جمله طرح های شهرداری گرگان برای کاهش قیمت مسکن است.


http://www.caspiankhabar.com/91363تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96