اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرمدیرکل انتقال خون گلستان از کاهش اهدای خون در استان خبر داد و گفت: ذخایر خونی استان به کمتر از ۵ روز رسیده است.
وضعیت قرمز ذخایر خون در استان گلستان/ به همه گروه‌های خونی نیاز فوری داریم

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از تسنیم،  سیدصادق بنی عقیل  اظهار داشت:با شیوع بحران کرونا، میزان اهدای خون در استان مانند سایر نقاط کشور با کاهش مواجه شده است.ذخیره خونی ما برای مواقع بحرانی باید 7 روز باشد اما اکنون این میزان به کمتر از 5 روز کاهش پیدا کرده است.

مدیرکل  انتقال خون  استان افزود:با توجه به اینکه خون و فرآورده‌های خونی مدت زمان کوتاهی قابلیت نگهداری دارند به صورت مستمر باید اهدای خون داشته باشیم.

وی گفت:پلاکت‌ها تا سه روز و گلبول‌های قرمز تا 35 روز امکان نگهداری دارند و با توجه به اینکه از روز شنبه(اول آذرماه)دو هفته تعطیلات کامل داریم از مردم می‌خواهیم برای اهدای خون مراجعه کنند.الان به همه گروه‌های خونی نیاز ویژه و ضروری داریم.

وی ادامه داد:حدود 4 هزار بیمار تالاسمی، دیالیزی، سرطانی، هموفیلی و غیره به صورت مستمر نیاز به فرآورده‌های خونی دارند.علاوه برای مادران باردار در هنگام زایمان، جراحی‌های مختلف و مصدومان تصادفات نیز به خون نیاز دارند و باید نیاز آنان را تأمین کنیم.


http://www.caspiankhabar.com/91369تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96