اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرآغاز طرح زمستانه راهداری از امروز در گلستان
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان از آغاز طرح راهداری زمستانه خبر داد.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  غلامرضا بیکی  معاون  راهداری  اداره کل راهداری و  حمل و نقل  جاده‌ای گلستان گفت:همزمان با شروع بارش‌های زمستانی تدابیر و اقدامات لازم برای مقابله با آن‌ها و انجام فعالیت‌های راهداری در طول محور‌های مواصلاتی استان انجام شده است.

او گفت:این تدابیرشامل هماهنگی با ادارات شهرستانی و دستگاه‌های اجرایی مرتبط است.


بیکی افزود:همچنین ساماندهی عوامل راهداری، به روز رسانی ماشین آلات و تجهیزات و استقرار آن‌ها در راهدارخانه ها، هماهنگی با ادارات کل شرق سمنان و خراسان شمالی، آماده سازی ۲۳ راهدارخانه و دپوی شن و نمک به مقدار ۱۰ هزار تن در راهدارخانه‌ها از دیگر اقدامات است.

او با بیان اینکه استان گلستان دارای هزار و ۵۲۱ کیلومتر محور و ۶۹۶ گردنه برفگیر است، افزود:در فصل زمستان این محور‌ها تحت تاثیر بارش‌های زمستانی قرار می‌گیرند و طرح راهداری زمستانه که از امروز یک آذر ماه شروع شده، به طور مستمر در آن‌ها اجرا می‌شود.

بیکی افزود:تمام تلاش راهداران بازنگه داشتن مسیر‌ها و خدمات رسانی به موقع به کاربران جاده‌ای است و در طول اجرای طرح راهداری زمستانه بخصوص در مواقع بحرانی در آماده باش کامل هستند.

 

  مهدی میقانی  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان هم در مورد  طرح زمستانه گفت:در این طرح ۳۱۵ نیرو و عوامل راهداری و ۱۶۰ دستگاه ماشین آلات سبک، سنگین و نیمه سنگین در قالب اکیپ‌ها و گشت‌های راهداری فعالیت می‌کنند.


او افزود:، گشت‌های نظارتی و راهداری اداره کل به نام گشت‌های راه و ترابری در طول اجرای این طرح در محور‌ها بویژه محور‌های کوهستانی وپرتردد حضور دارند و از قرارگاه عملیاتی حمل و نقل و راهداری زمستانه مستقر در اداره کل نظارت می‌شوند.


میقانی گفت:قرارگاه عملیاتی حمل و نقل و راهداری زمستانه ۲۴ ساعت قبل از هر بارش و بحران نیرو‌های کشیک را ساماندهی کرده و در نقاط مشخص شده مستقر می‌کند و با هماهنگی مدیریت بحران استان و دستگاه‌های عملیاتی و امدادی دیگر، برنامه‌های عملیاتی گوناگون را در شرایط متفاوت اجرا خواهد کرد.


او گفت:مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای استان با شماره تماس ۰۱۷۳۲۴۸۰۰۱۹ و تلفن گویای ۱۴۱ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ در شبانه روز برای اعلام آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌ها و راهنمایی مسیر‌های مناسب در خدمت کاربران جاده‌ای می‌باشد.

 

استان گلستان بالغ بر ۵ هزار کیلومتر انواع راه دارد.


http://www.caspiankhabar.com/91373تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96