اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرتوزیع ۲۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان/بسیج در خدمت به مردم کوتاهی نمی‌کند
فرمانده سپاه نینوای گلستان با بیان اینکه بسیج در خدمت به مردم کوتاهی نمی‌کند از توزیع حدود ۲۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان خبر داد.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از تسنیم، سردار علی ملک شاهکوهی بعد از ظهر امروز در سومین مرحله از رزمایش سراسری  کمک مومنانه  اظهار داشت:ایستادگی ما در برابر دشمن و مقاومتی که در 4 دهه گذشته داشتیم ناشی از تفکر  بسیج ی است.

وی با گرامیداشت 5 آذر، سالروز تأسیس بسیج مستضعفین، این شجره طیبه را معجزه امام خمینی(ره)دانست و خاطرنشان کرد:معجزه امام راحل این بود که بسیج را پس از 1400 سال، دوباره زنده کرد و امروز همه آثار و برکات شکل‌گیری این نهاد مقدس را می‌بینند.

فرمانده  سپاه  نینوای استان پیروزی در دفاع مقدس را مدیون بسیجیانی دانست که با اخلاص و تقوا برای اسلام و انقلاب جان خود را فدا کردند و گفت:اگر بسیج نبود شاید انقلاب اسلامی به این نقطه نمی‌رسید.امروز شاهد آن هستیم که بسیج در بحث سازندگی و در زمان بحران‌هایی مانند سیل و زلزله و همین بیماری  کرونا  پای کار بوده و در مسیر خدمت به مردم کوتاهی نکرده است.

وی با بیان اینکه امروز همه دنیا گرفتار یک بیماری ویروسی است، اظهار داشت:هرجایی که از سپاه و بسیج کمک خواسته شود بدون هیچ چشمداشتی حضور خواهیم داشت و امروز هم در مقابله با بیماری کرونا طرح شهید سلیمانی به بسیج واگذار شده است.ما طبق وظیفه شرعی و انسانی به کمک دانشگاه علوم پزشکی گلستان شتافته‌ایم تا بتوانیم زنجیره انتقال کرونا را قطع کنیم.

ملک شاهکوهی درباره تولید ماسک و اینکه برخی خانواده‌ها از پس تأمین هزینه خرید آن بر نمی‌آیند، گفت:کارگاه‌های تولید ماسک که در ابتدای شیوع کرونا ایجاد شده بود، شاید تعدادی از این کارگاه‌ها کم شده باشد اما تولید ماسک در سایر کارگاه‌های کوچک و بزرگ توسط بسیجیان و گروه‌های جهادی ادامه دارد.

وی ادامه داد:شیوع کرونا سبب شده تا مشکلات معیشتی برای مردم ایجاد شود، ضمن اینکه وضعیت  اقتصادی  کنونی نیز نابه سامان است و خانواده‌ها را تحت تأثیر قرار داده است، در چنین شرایطی ظرفیت عظیم بسیج برای کمک به ساماندهی بازار و به ویژه مبارزه با احتکار در قالب طرح 17 ربیع وارد میدان شده است.

فرمانده سپاه نینوای استان گفت:در همین زمینه جمعی از بسیجیان استان آموزش‌های لازم را دیده‌اند و با نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت از ظرفیت آنان برای ساماندهی و نظارت بر بازار استفاده می‌شود.

وی بیان داشت:در سومین مرحله از رزمایش سراسری کمک مومنانه حدود 20 هزار بسته معیشتی توسط سازمان بسیج ورزشکاران و سازمان بسیج دانش آموزی و با همکاری دستگاه‌های اجرایی تهیه و بین نیازمندان و اقشار آسیب دیده توزیع خواهد شد.

به گفته  سردار ملک  شاهکوهی تا کنون در هفت مرحله از رزمایش کمک مومنانه که به صورت استانی انجام شد حدود 276 هزار بسته معشیتی با مشارک همه دستگاه‌های اجرایی، خیران و پایگاه بسیج گلستان تهیه و بین نیازمندان و اقشار آسیب دیده توزیع شده است و این روند تا ریشه‌کنی ویروس کرونا تداوم دارد.


http://www.caspiankhabar.com/91390تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96