اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبراستاندار گلستان:

واقعه ۵ آذر گرگان نقش تأثیرگذاری در تحولات انقلاب در شمال کشور داشت
استاندار گلستان در پیامی ۵ آذر، روز قیام مردم گرگان را به تمامی مردم این شهر و حماسه‌سازان واقعه تاریخی این روز در سال ۱۳۵۷ تبریک گفت.

به گزارش کاسیپین خبر به نقل از ایسنا، متن کامل پیام دکتر هادی حق‌شناس به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

تاریخ گلستان سرشار از روزهای غرور آفرینی است که مردم غیرتمند این منطقه در برگ برگ تقویم به ثبت رسانده‌اند و سلحشوری خود را در دفاع از این آب‌وخاک همواره به اثبات رسانده‌اند.

به گواه تقویم انقلاب اسلامی حادثه ۵ آذر گرگان پس از واقعه ۱۷ شهریور تهران خونین‌ترین جنایت رژیم شاهنشاهی علیه مردمی بود که استقلال و آزادی خود را فریاد زدند و حکومت پهلوی با گلوله باران کردن مردم موجب شهادت ۱۴ زن و مرد شریف گرگانی شد.

اهمیت این روز به گونه‌ای بود که شورای عالی انقلاب فرهنگی ۵ آذر را به نام روز«قیام مردم گرگان»نامگذاری کرد و مقام معظم رهبری مدظله العالی در خصوص این روز فرمودند«همین مسئله‌ی پنجم آذر روز مهمی در قضایای گرگان است.مردم در گرگان، قضایای حمله‌به حرم امام رضا(ع)در مشهد را شنیدند و به‌طور خودجوش به حرکت درآمدند...»

بی‌تردید واقعه ۵ آذر ۱۳۵۷ گرگان نقش تأثیرگذاری در تحولات انقلاب در منطقه شمال کشور داشته و دستاورد آن پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در ۲۲ بهمن‌ماه موجب شادی و سرور مردم ایران گردید.

اینجانب ضمن گرامیداشت شهادت ۱۴ زن و مرد شریف و سلحشور گرگانی سالروز ۵ آذر و روز بسیج مستضعفان را به مردم غیور گرگان و استان تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم با همراهی پایگاه‌های بسیج و پایگاه‌های سلامت در اجرای طرح شهید سلیمانی شاهد انقطاع هر چه زودتر زنجیره شیوع ویروس کرونا باشیم و روند توسعه استان را با سرعت بیشتری دنبال کنیم.


http://www.caspiankhabar.com/91392تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96