اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرآزادی ۲۷۳ زندانی با گذشت ۶۰ میلیارد تومانی طلبکاران
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: از ابتدای امسال با پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف و بزرگان ۲۷۳ نفر از زندان‌های استان آزاد شدند.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  هادی هاشمیان  رئیس کل  دادگستری  گلستان گفت:این افراد با کمک یک میلیارد تومانی خیرین و  ستاد دیه  آزاد شدند، اما قدم اصلی در آزادی این زندانیان را شاکیان با بخشش ۶۰ میلیارد تومان بدهی خود برداشتند.


او افزود:از ابتدای امسال ۱۸ محکوم به قصاص هم در آستانه اجرای حکم با بخشش بزرگوارانه اولیای دم، فرصت زندگی دوباره و جبران مافات را به دست آوردند.


او به افزایش صدور آرای جایگزین حبس در دادگاه‌های استان هم اشاره کرد و گفت:امسال ۴ هزار و ۶۰۰ نفر به جای زندان، رای جایگزین حبس گرفتند.


رئیس کل دادگستری گلستان به اقدامات دستگاه قضایی استان برای آشنایی بیشتر مردم با قوانین، حقوق و تکالیف هم اشاره کرد و گفت:طرح مسائل حقوقی که نیاز زندگی روزمره مردم است از طریق برنامه‌های زنده رادیو و تلویزیون و شبکه‌های اجتماعی، آگاهی‌ها را افزایش داد و از گرفتار شدن ناخواسته مردم در گیر و دار پرونده‌های قضایی جلوگیری کرد و ورودی زندان‌های استان را نیز ۱۲ درصد کاهش داد.

هادی هاشمیان از فراگیر شدن دادگاه‌های الکترونیک در استان هم خبر داد و افزود:برای پیشگیری از انتقال کرونا، علاوه بر حضور تصویری زندانیان در محاکم، امکان ملاقات تصویری زندانیان با خانواده‌های آنان نیز در فراهم شده است.


http://www.caspiankhabar.com/91491تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96