اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرمدیرکل انتقال خون استان گلستان: به همه گروه‌های خونی نیاز فوری داریم
مدیرکل انتقال خون گلستان گفت: به علت نگرانی که برخی‌ها از ابتلا به بیماری کرونا دارند از اهدای خون هم خودداری می‌کنند و همین موضوع ذخایر استراتژیک استان را کاهش داده است.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از تسنیم، سیدصادق بنی‌عقیل اظهار داشت:شیوع بیماری کرونا سبب شده تا برخی از شهروندان به علت نگرانی از ابتلای به این بیماری، از اهدای خون خودداری کنند.

بنی‌عقیل گفت:ذخایر استراتژیک ما باید بیش از 7 روز باشد تا در صورت بروز بحران بتوانیم نیاز خون و فرآورده‌های آن را تأمین کنیم.

مدیرکل  انتقال خون  استان با اشاره به کاهش اهدای خون در روزهای اخیر بیان داشت:در حال حاضر میزان ذخایر استراتژیک استان در زمینه خون و فرآورده‌های خونی به کمتر از 5 روز رسیده است.

وی افزود:اگر همین روند ادامه داشته باشد و شهروندان برای اهدای خون اقدام نکنند، در روزهای آینده میزان ذخایر ما کاهش شدیدی پیدا می‌کند.

بنی‌عقیل گفت:حدود 3 هزار و 500 بیمار تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی و غیره به‌طور مستمر نیازمند خون و فرآورده‌های آن هستند و کاهش اهدای خون، سلامت آنان را به خطر می‌اندازد.

وی بیان داشت:خون و فرآورده‌های خونی دارای عمر کوتاهی است و مردم باید به طور مستمر نسبت به اهدای خون اقدام کنند.در حال حاضر بیشترین خون اهدایی در استان از طریق اهداکنندگان مستمر تأمین می‌شود.

مدیرکل انتقال خون استان اظهار داشت:در حال حاضر به همه گروه‌های خونی نیاز داریم اما به گروه‌های خونی O+، A+، B+و AB+نیاز مبرمی در استان داریم و از مردم نوعدوست استان می‌خواهیم به مراکز انتقال خون مراجعه کرده و اهدای خون داشته باشند.


http://www.caspiankhabar.com/91511تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96