اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرتهیه طرح ویژه برای ساماندهی ساخت و سازهای غیرمجاز در روستای "زیارت"‌
استاندار گلستان با اشاره به تهیه طرح ویژه برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در روستای زیارت گفت: این طرح با هدف ایجاد محدودیت برای ساخت و سازهای غیرمجاز در مدت ۱۰ روز به شورای عالی معماری و شهرسازی ارسال می‌شود.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از تسنیم،  هادی حق شناس  شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز استان گلستان که با حضور اعضای کارگروه فراقوه‌ای مبارزه با  زمین خواری  برگزار شد، اظهار داشت:همه دستگاه‌های متولی در استان تلاش می‌کنند جلوی دست درازی به اراضی ملی و ساخت و ساز در عرصه‌های ملی و منابع طبیعی را بگیرند.

وی با بیان اینکه با تأکید بر برخورد قاطع دستگاه قضایی با متخلفان گفت:پیشگیری و برخورد با متخلفان در دستور کار قرار دارد و در همین زمینه دستگاه قضایی از ابتدای امسال تاکنون چندین فقره احکام قلع و قمع برای ساخت و سازهای غیرمجاز را صادر کرده است.

 استاندار  گلستان خاطرنشان کرد:هرجا ساخت و ساز غیر مجازی صورت گرفته نتیجه غفلت بوده اما این موضوع دلیلی برای قانون گریزی و تخلف نخواهد بود.

وی همچنین تأکید کرد:به ساخت و سازهای غیرمجاز در استان به شدت حساس هستیم و تلاش داریم با همراهی همه دستگاه‌ها با آن مقابله کنیم.

حق شناس با اشاره به تهیه طرح ویژه برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در روستای  زیارت  گفت:این طرح با هدف ایجاد محدودیت برای ساخت و سازهای غیرمجاز در مدت 10 روز به شورای عالی معماری و  شهرسازی  ارسال می‌شود.

وی بیان داشت:همچنین ساخت و سازهای غیرمجاز صورت گرفته در 4 پهنه محور توسکستان باید به مراجع قضایی معرفی شوند و چنانچه رای قلع بنا و یا برائت صادر شده باید دوباره مورد بررسی و بازبینی قرار یگیرد.

استاندار گلستان تأکید کرد:دستگاه‌های خدمت‌رسان اجازه ارائه خدمت به ساخت و سازهای غیرمجاز را ندارند.

وی با بیان اینکه تهیه نقشه‌های اراضی ملی و کاداستر این اراضی روند خوبی در استان دارد، اعلام کرد:تاکنون برای 920 هزار هکتار از اراضی ملی استان ثبت کاداستر انجام شده و امیدواریم تا پایان امسال ثبت کاداستر همه اراضی استان صورت گیرد.

استاندار گلستان گفت:با این اقدام شک و شبهه‌ای برای دستگاه‌های اجرایی باقی نمی‌ماند، ضمن اینکه تهیه و ثبت این نقشه‌ها جلوی زمین خواری را هم می‌گیرد.


http://www.caspiankhabar.com/91537تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96