اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرمعاون صمت گلستان خبرداد

تجویز غیرقانونی دارو در عطاری های گلستان/ لزوم برخورد با متخلفان
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: بیشترین تخلفات واحدهای صنفی عطاری در حوزه سلامت شامل، مداخله در امر پزشکی و تجویز غیرمجاز انواع داروها است.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از مهر، درویشعلی حسن زاده پیش از ظهر شنبه در جلسه ساماندهی و نظارت بر واحدهای صنفی  عطاری  اظهارکرد:به رغم تلاش های شبانه روزی این سازمان و جدیت بازرسان در برخورد با واحدهای صنفی م تخلف ، باز هم گزارشاتی مبنی بر فعالیت گسترده شبکه های قاچاق کالاها و  دارو های غیرمجاز از سراسر استان گلستان به این واحدها می رسد که نگران کننده است.

وی افزود:به منظور ساماندهی و شفاف سازی فعالیت عطاری ها و با توجه به پیشینه تاریخی و حقوقی این حرفه، دیگر نهادهای نظارتی از جمله دانشگاه علوم پزشکی و معاونت غذا و دارو باید وارد عمل شده و ما را در اجرای دقیق و منظم این طرح، یاری دهند.

حسن زاده گفت:بیشترین تخلفات مشهود واحدهای صنفی عطاری در حوزه سلامت شامل، مداخله در امر پزشکی و تجویز غیرمجاز انواع داروهای شیمیایی، فروش انواع آمفتامین ها، قرص ترامادول و شربت متادون بدون نظر و نسخه پزشک متخصص، داروهای غیرمجاز چاقی و لاغری و تقویتی است.

گفتنی است در این نشست موضوع فعالیت این صنف از جنبه های حقوقی و تاریخی، ورود افراد سودجو و فاقد تخصص کافی در زمینه گیاهان دارویی، جایگاه اجتماعی عطاران، عرضه داروهای بی کیفیت و خطرناک برای سلامتی انسان و عرضه داروهای قاچاق و فاقد مجوز مورد بررسی قرار گرفت و تأکید شد که دوره های آموزشی تخصصی برای این صنف برگزار شود.


http://www.caspiankhabar.com/91545تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96