اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرانتقاد عضو مجمع نمایندگان گلستان از کاهش بودجه استان‌های محروم/برنامه مجلس فقرستیزی و محرومیت‌زدایی است
عضو مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه برخی استان‌های محروم از جمله گلستان در لایحه بودجه ۱۴۰۰ کاهش یافته است، گفت: دولت و مجلس باید توجه ویژه‌ای به فقرزدایی و رفع محرومیت داشته باشند.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از تسنیم،  غلامرضا منتظری  اظهار داشت:بی‌سامانی و عدم نظارت کافی بر  بازار ، سبب افزایش افسارگسیخته قیمت انواع کالاها، خدمات و محصولات شده است.

وی گفت:روند افزایش قیمت‌ها فشار مضاعفی را بر خانوارها تحمیل کرده و آه از نهاد مردم برآورده است.در این بین مسئولان همه قوا به ویژه دولت و مجلس باید بیش از گذشته به فکر حل مشکلات معیشتی مردم باشند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در  مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه وضعیت نابه‌سامان کنونی رنج‌آور است، خاطرنشان کرد:تورم و گرانی‌های بی سابقه، سفره‌های مردم را کوچک‌تر کرده است.

وی با بیان اینکه در برخی استان‌ها از جمله  گلستان ، محرومیت‌هایی وجود دارد که نتیجه کم توجهی دولت‌ها به ظرفیت‌های این استان است، گفت:درآمد سرانه مردم گلستان نصف میانگین کشوری است در حالیکه این استان قطب تولیدات کشاورزی در کشور است و در برخی محصولات نیز سرآمد تولید به شمار می‌رود.

منتظری با اشاره به بررسی لایحه  بودجه  1400 در کمیسیون تلفیق بیان داشت:برخی شواهد و قرائن حاکی از آن است که بودجه برخی استان‌های محروم از جمله گلستان در لایحه بودجه کاهش پیدا کرده این در حالی است که سیاست مجلس فقرستیزی و محرومیت‌زدایی است.

وی گفت:مجلس یازدهم باید غبار محرومیت را از سیمای برخی استان‌ها که در شاخص‌های توسعه‌ای جایگاه پایین‌تری دارند، پاک کند.

منتظری همچنین تأکید کرد:دولت نیز در این چندماه باقی مانده باید توجه ویژه‌ای به حل مشکلات معیشتی مردم داشته باشد.


http://www.caspiankhabar.com/91547تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96