اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرمعاون بازسازی بنیاد مسکن کشور:

خانوار‌های دارای ۲ معلول از واحد‌های مسکونی مقاوم بهره مند می‌شوند
معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: ۱۱ هزار و ۵۲ واحد مسکونی روستایی و شهری برای خانوار‌های دارای ۲ معلول و بیشتر به بهره برداری رسید.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، معاون امور بازسازی و  مسکن  روستایی  بنیاد مسکن  انقلاب اسلامی کشور، گفت:برخی از خانواده‌های تحت پوشش  بهزیستی  که بیش از ۲ معلول دارند به لحاظ مسکن دچار مشکل بودند به این شکل که مسکن داشتند، اما فرسوده یا کوچک بود.

او ادامه داد:بر این اساس تفاهمنامه‌ای بین بنیاد مسکن، سازمان بهزیستی و بنیاد مستضعفان تنظیم شد که بنیاد مسکن برای همه خانواده‌های دارای ۲ معلول تحت پوشش، در شهر و روستا مسکن تامین کند.

مهدیان گفت:حدود ۱۷ هزار و ۶۰۰ خانوار به بنیاد مسکن معرفی شدند که از این تعداد ۱۱ هزار شهری و مابقی روستایی هستند.

او گفت:در این راستا منابعی در بحث کمک بلاعوض در مناطق روستایی به مبلغ ۸۵ میلیون تومان تامین شد که بخشی را بنیاد مسکن، بخشی را بنیاد مستضعفان و بخشی را بهزیستی تامین می‌کند.

این مقام مسئول گفت: تسهیلات ی در قالب قرض الحسنه از سوی بنیاد مسکن، برای هر خانوار تا ۵۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود و تاکنون برای خانواده‌ها در مناطق شهری ۶ هزار و ۱۵۲ واحد به بهره برداری رسیده است.

او با بیان اینکه تعدادی از واحد‌ها تکمیل نشدند افزود:این موضوع مربوط به زمین است که در مناطق شهری تامین زمین کمی مشکل است و وزارت  راه و شهرسازی  در این تفاهمنامه سهم دارد و به عهده این وزارت بوده که در برخی نقاط هنوز تامین نشده و حدود ۵ هزار واحد در شهر باقی مانده است.

مهدیان گفت:در مناطق روستایی ۹۶ هزار و ۵۵۰ واحد برای خانواده‌های ۲ معلول پیش بینی شده که حدود ۴ هزار و ۹۰۰ واحد به بهره برداری رسیده و مابقی در دست اجراست.


http://www.caspiankhabar.com/91552تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96