اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرکمیسیون اصل ۹۰ مجلس موضوع تخلفات درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی را بررسی می‌کند
عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از کسانی که ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفتند کالایی وارد کشور نکردند یا در اختیار مصرف کننده قرار ندادند و کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و دستگاه‌های نظارتی با قوت در حال پیگیری این موضوع هستند.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از تسنیم، رحمت‌الله نوروزی، اظهار داشت:یکی از موضوعاتی که در جلسات کمیسیون تلفیق مباحث و مسائل زیادی درباره آن مطرح شد،  ارز  4200 تومانی است که باید نحوه توزیع این ارز و کسانی که آن را دریافت کرده‌اند مشخص شود.

وی با تأکید براینکه باید سرنوشت ارزهایی که دولت در اختیار برخی افراد قرار داده است، روشن و شفاف شود، گفت:در حدود یک سال و نیم تا دو سال اخیر افراد زیادی ارز 4200 تومانی دریافت کردند؛ اما هیچ کالا یا نهاده‌ای را وارد کشور نکردند یا در اختیار مصرف کننده قرار ندادند.

عضو کمیسیون  کشاورزی  و نماینده مردم علی‌آبادکتول در  مجلس شورای اسلامی  بیان داشت:به جای اینکه با ارز دولتی، قیمت کالاها و اقلام مختلف تثبیت شود اما بسیاری از این افراد عامل ایجاد  بازار  سیاه ارز شدند و در حق مردم ظلم کردند.

وی اضافه کرد:کمیسیون اصل90 مجلس و دستگاه‌های نظارتی با قوت در حال پیگیری این موضوع هستند تا با متخلفان این اتفاق برخورد جدی شود.

عضو مجمع نمایندگان گلستان در مجلس شورای اسلامی همچنین درباره خرید محصولات کشاورزی در لایحه بودجه سال آینده گفت:در کمیسیون تلفیق مقرر شد دولت خرید توتون از کشاورزان را از محل مالیات بر ارزش افزوده تا سقف 250 میلیارد تومان انجام دهد.

نوروزی درباره ضرورت خرید تضمینی گندم و شرایط قیمت گذاری این محصول اظهار داشت:طبق نظر کمیسیون تلفیق قرار شد سه ماه قبل از برداشت گندم قیمت‌گذاری با حضور بنیاد ملی گندمکاران و کشاورزان و دیگر اعضا انجام شود.


http://www.caspiankhabar.com/91557تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96