اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرمدیرکل هواشناسی گلستان خبرداد

آغاز بهمن با بارش برف و باران در گلستان/دریا مواج و طوفانی می شود
مدیرکل هواشناسی استان گلستان از ورود سامانه سرد و بارشی و بارش برف و کاهش دما در استان خبر داد.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از مهر،  نوربخش داداشی  اظهارکرد:از امروز(چهارشنبه) سامانه سرد و  بارش ی به استان نفوذ کرده که طی روز سبب پوشش ابر خواهد شد اما بارش‌ها از ساعات اولیه شب از سمت غرب آغاز شده و به تدریج کل استان را در بر می‌گیرد.

وی افزود:از پیامدهای این سامانه کولاک برف در ارتفاعات، کاهش قابل ملاحظه دما، وزش باد شدید و پدیده مه است.

داداشی ادامه داد:روز پنجشنبه بارش برف در نواحی شرقی شروع شده و هر چه به عصر و شب پنجشنبه نزدیک شویم بارش برف به سواحل و نواحی غربی هم کشیده خواهد شد.

مدیرکل  هواشناسی  استان گلستان بیان کرد:این سامانه بارشی در نواحی کوهپایه‌ای و کوهستانی بارش‌های موثرتری را خواهد داشت بنابراین با شدت بارش‌ها احتمال آبگرفتگی معابر وجود دارد.

وی بیان کرد:از امشب دریا مواج خواهد بود و ارتفاع امواج به یک الی سه متر هم خواهد رسید لذا دریا برای فعالیت‌های دریایی مناسب نیست.

داداشی اضافه کرد:پیش‌بینی می‌شود بیشینه سرعت باد در بامداد پنجشنبه در نواحی غرب و سواحل و ارتفاعات به بیش از ۷۵ کیلومتر بر ساعت هم برسد لذا خطر آسیب دیدن به تاسیسات هم وجود دارد بنابراین تمهیدات لازم اندیشیده شود.

وی اضافه کرد:با توجه به کاهش قابل ملاحظه دما و تداوم آن توصیه می شود نسبت به سیستم گرمایشی گلخانه ها، مرغداری‌ها و نهالستان ها توجه شود.

داداشی گفت:همچنین با توجه به کولاک و پدیده یخبندان در جاده های کوهستانی به رانندگان توصیه می‌شود در ترددهای جاده‌ای احتیاط کنند.

مدیرکل هواشناسی استان گلستان اضافه کرد:این سامانه سرد و بارشی صبح روز جمعه به تدریج از شرق استان خارج می‌شود و جو پایدار خواهد شد.

وی بیان کرد:بعد از عبور این سامانه سرد و بارشی پیش بینی می شود کمینه دمای استان به ویژه در بامداد به زیر صفر برسد.


http://www.caspiankhabar.com/91561تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96