اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرفرمانده سپاه نینوا:

در طرح شهید سلیمانی، ۱۶ هزار نفر به قرنطینه خانگی ارجاع شدند
فرمانده سپاه نینوا گفت: از ابتدای شروع طرح شهید سلیمانی در گلستان، تاکنون ۱۶ هزار و ۳ نفر مشکوک به کرونا، به قرنطینه خانگی ارجاع شدند.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  سردار ملک  شاهکوهی فرمانده  سپاه  نینوا، گفت:حدود ۷۰ روز است طرح  شهید سلیمانی  در استان به اجرا در آمده و هدف از اجرای این طرح که مزین به نام نامی سیدالشهدای مقاومت است، کنترل، مدیریت جلوگیری از همه گیری ویروس  کرونا  و قطع زنجیره انتقال است.

او با بیان اینکه ۳۷۳ گروه رصد و شناسایی در این طرح فعالیت می‌کنند افزود:از ابتدای طرح تاکنون ۵۰۵ هزار و ۵۳۰ خانوار در استان در قالب یک میلیون و ۹۸۵ هزار و ۷۴۱ نفر تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.

فرمانده سپاه نینوا گفت:۹۷۰ پایگاه سلامت در این طرح فعال است که در این پایگاه‌ها، ۴۲ پزشک، ۴۲ پرستار، ۵ هزار و ۷۶۱ بهورز، ۳ هزار و ۴۹۷ بسیجی، خدمات رسانی می‌کنند.

سردار ملک شاهکوهی افزود:از ابتدای اجرای طرح تاکنون، از ۷ هزار و ۵۳۴ نفر تست کرونا گرفته شد که از این تعداد، ۱۶ هزار و ۳ نفر به دلیل مشکوک بودن به کرونا به قرنطینه خانگی ارجاع شدند.

او گفت:طی این مدت ۱۳ هزار و ۵۰۰ لیتر مواد شوینده و ضد عفونی کننده و ۲۲۰ هزار عدد ماسک بین افرادی که تست دادند توزیع شد.

این مقام مسئول گفت:در طرح شهید سلیمانی، تاکنون ۷۹ هزار و ۴۴۱ خدمات  بهداشت ی، درمانی و معیشتی نیز ارائه شد.


او در مورد اهداف دیگر این طرح گفت:کاهش بستری، کاهش مرگ و میر، پوشش حمایتی از اقشاری که در خطر این ویروس هستند، کم کردن حجم کار کادر درمان و تعیین و اعلام محدودیت‌های هوشمند از دیگر اهداف این طرح است.

فرمانده سپاه نینوا افزود:این طرح ۶ ماهه است، اما مبارزه با ویروس تا پایان کار ادامه دارد و پشتیبانی از کادر درمان را تا آخرین لحظه ادامه می‌دهیم

او افزود:در بخشی از طرح، اگر کسی علائمی از بیماری داشت می‌تواند با سامانه ۴۰۳۰ تماس بگیرد و بسیجیان آموزش دیده راهنمایی‌های اولیه را برای قرنطینه به فرد خواهند کرد.


http://www.caspiankhabar.com/91564تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96