اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرفرماندار بندرترکمن:

مشکلات طرح گردشگری آشوراده مرتفع شد
فرماندار بندرترکمن گفت: طرح گردشگری جزیره آشوراده با همت استاندار در حال پیگیری است و ۲۲ هکتار برای آن در نظر گرفته شده و بزودی کلنگ اجرایی آن به زمین زده می شود.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از مهر،  سیدصادق شیرنگی  ظهر پنج شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهارکرد:در دهه مبارکه فجر امسال ۱۱۸ پروژه عمرانی،  اقتصادی  و اشتغالزا با اعتباری بالغ بر ۵۷ میلیارد تومان و اشتغال ۸۸ نفر در سطح شهرستان افتتاح و کلنگ زنی می شود.

وی افزود:۹۶ پروژه عمرانی داریم که ۸۰ پروژه با ۳۱ میلیارد تومان افتتاح و ۱۶ پروژه با ۱۵ میلیارد تومان کلنگ زنی می شود.

 فرماندار  ترکمن اضافه کرد:۲۲ اقتصادی و اشتغالزایی داریم که ۲۱ پروژه با اعتبار ۱۰ میلیارد و ۴۲۰ میلیون تومان و افتتاح و یک پروژه با اعتبار ۱۸۰ میلیون تومان کلنگ زنی می شود.

شیرنگی در خصوص پروژه های دهه سال گذشته، ادامه داد:سال گذشته ۵۷ پروژه با اعتبار ۱۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان و اشتغال ۵۶ نفر داشتیم که تعداد پروژه‌هاامسال به میزان ۱۰۰ درصد، در زمینه اشتغال به میزان ۶۰ درصد و در خصوص مبلغ اعتبارات به اندازه ۴۰۰ درصد افزایش داشته است.

وی در خصوص طرح های  گردشگری  بیان کرد:شهرستان ترکمن یکی از مهم ترین شهرستان های استان ها به لحاظ پذیرش گردشگر است.

شیرنگی با بیان اینکه صنایع دستی شهرستان در کشور بی نظیر است، افزود:در کنار آن ظرفیت هایی گردشگری مانند جزیره آشوراده، سواحل، بازارچه، میدان سوارکاری، ایستگاه راه آهن در شهرستان وجود دارد.

فرماندار ترکمن ادامه داد:در راستای افزایش گردشگر اقدامات مختلفی را انجام دادیم و تلاش کردیم وضعیت بازارچه را ارتقا دهیم.

وی تصریح کرد:طرح گردشگری جزیره آشوراده با همت استاندار در حال پیگیری است و ۲۲ هکتار برای آن در نظر گرفته شده و بزودی کلنگ اجرایی آن به زمین زده می شود.

شیرنگی تصریح کرد:طرح گردشگری با رعایت مقررات زیست محیطی اجرا می شود.


http://www.caspiankhabar.com/91591تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96