اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرآغاز به کار چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران‌زمین به صورت مجازی
مراسم افتتاحیه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران‌زمین، شب گذشته با حضور جمعی از مسئولین و هنرمندان در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از ایسنا،  استاندار  گلستان در این مراسم گفت:با تایید ستاد  کرونا  و به دلیل ممانعت از انقطاع جشنواره فرهنگ اقوام این آیین  فرهنگی  امسال به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

هادی حق‌شناس تصریح کرد:انتقال آداب و سنن اقوام موجب ارتقا هویت فرهنگی می‌شود و جشنواره فرهنگ اقوام ایران‌زمین نقش بسزایی در توسعه فرهنگی استان و کشور داشته است.

وی خاطرنشان کرد:ظرفیت‌های  میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان برای مهمانان داخلی و خارجی جشنواره اقوام در سال گذشته جالب توجه بود.

مدیرکل میراث فرهنگی گلستان نیز در این مراسم گفت:با توجه به شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران‌زمین در استان گلستان از ۹ تا ۱۲ بهمن‌ماه به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

 احمد تجری  افزود:۲۳ گروه موسیقی آیینی اقوام ایران‌زمین از استان گلستان و سایر استان‌های کشور در این دوره از جشنواره به هنرنمایی می‌پردازند.

وی خاطرنشان کرد:همچنین امسال در این جشنواره بیش از ۱۸۰۰ هنرمند از ۳۱ استان کشور به ارائه و فروش بیش از ۷ هزار قلم انواع محصول و آثار تولیدی خود می‌پردازند.

مدیرکل میراث فرهنگی گلستان بیان کرد:علاقه‌مندان با مراجعه به پرتال www.gcth.ir می‌توانند بخش‌های مختلف در نظر گرفته شده جشنواره را مشاهده کنند.برنامه زنده جشنواره اقوام هر شب در ساعت ۲۱ الی ۲۲:۳۰ پخش خواهد شد.


http://www.caspiankhabar.com/91595تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96