اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبررئیس کل دادگستری گلستان خبرداد

فرصت زندگی دوباره برای ۳ محکوم به قصاص در گلستان
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: اولیای دم در گلستان به سه محکوم به قصاص، زندگی دوباره بخشیدند.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از مهر،  هادی هاشمیان  اظهارکرد:اولیای دم در گلستان به سه محکومِ در آستانه  قصاص ، زندگی دوباره بخشیدند.

وی توضیح داد:حکم قصاص این سه محکوم در نوبت اجرا بود که با پادرمیانی اعضای  شورای حل اختلاف  و ریش سفیدان، خانواده های داغدار بزرگوارانه از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و از قصاص منصرف شدند.

هاشمیان افزود:نخستین محکوم به قصاص هشت سال قبل به دنبال اختلافات خانوادگی سبب مرگ داماد خانواده شد و دومین محکوم هم جوان ۲۱ ساله ای است که دو سال پیش به علت ناتوانی در کنترل خشم، زندگی بهترین دوستش را گرفت.

رئیس کل دادگستری گلستان اضافه کرد:سومین محکوم به قصاص هم فردی است که حدود ۱۱ سال پیش در بندرترکمن وقتی ۲۰ ساله بود در دعوای لفظی مرگ دوستش را رقم زد و از آن زمان تاکنون در زندان است.

هاشمیان ادامه داد:حکم قصاص این سه تن به درخواست اولیای دم صادر و پس از طی تشریفات قانونی در نوبت اجرا بود که با پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف کمالان و شعبه صلحی زندان گرگان و با کمک ریش سفیدان و معتمدان منطقه، اولیای دم دقایقی پیش از اجرای حکم، از اجرای قصاص منصرف شدند.

وی با قدردانی از اولیای دم گفت:اعضای شورای حل اختلاف در پرونده های قتل از پیش برنامه ریزی شده و مواردی که محکوم از کرده خود ابراز ندامت نکند، پادرمیانی نمی کنند.

هاشمیان افزود:با رهایی این سه نفر، تعداد محکومین قصاصی که امسال به بزرگواری اولیای دم، فرصت جبران مافات یافتند به ۲۳ تن رسید.

وی با بیان اینکه همه این افراد در دعواهای لفظی و در پی خشم آنی و کنترل نشده مرتکب قتل شده اند گفت:امیدواریم با تقویت مهارت های گفت و گو و حل منطقی مشکلات، شاهد اتفاقات ناگوار نباشیم.


http://www.caspiankhabar.com/91618تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96