اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرمدیرکل شیلات گلستان:

بزرگترین مزرعه پرورش ماهیان خاویاری دنیا در گمیشان ایجاد می شود
مدیرکل شیلات گلستان از افتتاح فاز نخست بزرگترین مزرعه پرورش ماهیان خاویاری دنیا با مساحت ۵۰۰ هکتار تا هفته آینده در گمیشان خبرداد.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از مهر، سید جواد قدس علوی بعدازظهر سه شنبه در بازدید عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و  اشتغال  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بزرگترین مرکز پرورش ماهیان  خاویار ی دنیا در شهرستان  گمیشان  اظهارکرد:مجتمع  میگو  گمیشان به مساحت چهار هزار هکتار و شامل ۱۴۱ مزرعه ۲۰ هکتاری بوده و برای هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی افزود:در سال ۹۷ حدود دو هزار و ۵۸۵ تن میگو در این مجموعه تولید شد که پیش بینی می‌شود این مقدار تا سال آینده به سه هزار تن برسد.

قدس علوی ضمن بیان اینکه ۷۵ درصد از تولیدات این مجموعه صادر می‌شود، گفت:مجموعه میگو گمیشان در سال ۹۷ حدود ۱۲.۵ میلیون دلار ارزآوری داشته است.

وی افزود:فاز اول این مجموعه تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد که برای هفت هزار نفر موقعیت شغلی ایجاد خواهد کرد.

قدس علوی گفت:در فاز یک این مجموعه سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی انجام شده است و فاز دو مجتمع میگو گلستان برای راه اندازی به دو هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که پیش بینی شده است تولید در این فاز به ۲۰ هزار تن افزایش پیدا کند.

وی با تاکید بر تأمین حلقه‌های تولید قبل و بعد از تولید میگو در داخل استان بیان کرد:برای فاز دو این مجموعه ۱۵ مرکز تکثیر بچه میگو نیاز است.

قدس علوی همچنین به بزرگترین مرکز پرورش ماهیان خاویاری دنیا در شهرستان گمیشان اشاره کرد و افزود:این مرکز ۵۰۰ هکتار مساحت داشته و حدود ۲۲۰ مزرعه برای تولید گوشت و خاویار در آن ایجاد خواهد شد.

طبق گفته وی تاکنون چهار مزرعه واگذار شده و تا هفته آینده به بهره برداری می‌رسد.


http://www.caspiankhabar.com/91625تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96