اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرهنرمندان گلستان تسهیلات حمایتی کرونا گرفتند
معاون صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی از از پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا به هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی استان خبر داد.

به گزارش  کاسپین خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مریم حاجی ابراهیمی معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان گفت:صنایع‌دستی همواره به‌عنوان تولیدی کاملاً ملی، از منابع درآمدی بسیاری از خانوار‌های استان برای امرارمعاش است و رکود آن به‌واسطه عدم برگزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های استانی و ملی در این شرایط، آسیب‌های فراوانی را به  هنرمندان  و صنعتگران وارد ساخته است.

او اضافه کرد:دولت  تسهیلات  کم‌بهره‌ای را برای حمایت از کسب‌وکار‌های آسیب‌دیده براثر شیوع بیماری  کرونا  در نظر گرفت که هنرمندان و صنعتگران گلستان پس از ابلاغ این تسهیلات با ثبت درخواست در سامانه کارا، متقاضی دریافت تسهیلات ناشی از شیوع ویروس کرونا شدند.

او گفت:تاکنون در سطح استان ۷۷۷ پرونده از هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی با نیاز تسهیلاتی ۶۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال متقاضی دریافت تسهیلات جبران خسارات ناشی از شیوع کرونا شدند.

او گفت:از این تعداد ۶۰۲ هنرمند و صنعتگر فعال، مبلغ ۴۷ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال تسهیلات کم‌بهره دریافت کرده‌اند.

حاجی ابراهیمی تصریح کرد:بروز سیل و آب‌گرفتگی در نوروز ۹۸ و همچنین شیوع بیماری منحوس کرونا حوزه فروش صنایع‌دستی را در استان بسیار تحت تأثیر قرار داده است که امیدواریم پرداخت این تسهیلات و حمایت‌های دیگر دولت از کسب‌وکار‌های آسیب‌دیده از شیوع کرونا ویروس، جبران تنها بخشی از این آسیب‌های وارده باشد.


http://www.caspiankhabar.com/91627تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96