اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبررئیس پلیس فتا گلستان خبرداد

دستگیری گرداننده صفحه مجازی غیراخلاقی در گلستان
رئیس پلیس فتا استان گلستان از دستگیری گرداننده صفحه مجازی غیراخلاقی در استان خبرداد.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از مهر، سرهنگ ابراهیم پرسا اظهارکرد:کارشناسان این پلیس در پی رصد و پایش  فضای مجازی ، با صفحه‌ای در یکی از شبکه‌های اجتماعی مواجه شدند که اقدام به انتشار تصاویر و کلیپ‌های غیراخلاقی می‌کرد.

وی افزود:محتوای بارگذاری شده بر روی این پیچ برخلاف موازین شرعی و در تضاد با قوانین جاری کشور بوده که در همین راستا شناسایی گرداننده آن در دستور کار کارشناسان  پلیس فتا  استان گلستان قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان گلستان ادامه داد:با شروع تحقیقات و بررسی‌های فنی نهایتاً متهم که فردی ۲۰ ساله بود شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی، طی عملیات موفق پلیسی دستگیر و تجهیزات وی هم توقیف شد.

پرسا تصریح کرد:با بررسی‌های صورت گرفته، مشخص شد متهم گرداننده چند کانال و صفحه دیگر هم است، این فرد در ابتدا منکر اقدامات مجرمانه خود شد و با روش‌های فریبکارانه سعی در گمراه کردن کارشناسان این پلیس و مخفی کردن اسناد و مدارک دیجیتالی موجود بر روی گوشی خود می‌کرد، که با اقدام هوشیارانه کارشناسان پلیس فتا استان، ادله مورد نیاز قانونی استخراج شد.

وی گفت:متهم پس از مواجه‌شدن با مستندات و ادله غیرقابل‌انکار به جرم خود اعتراف و هدف خود از انتشار محتوای برخلاف عفت عمومی را افزایش تعداد اعضا عنوان کرد.

پرسا افزود:کاربران باید با مطالعه قانون جرایم رایانه‌ای از بایدها و نبایدهای فعالیت در فضای مجازی اطلاع داشته باشند و به هنجارهای جامعه و قوانین جاری کشور احترام بگذارند.

رئیس پلیس فتا استان گلستان از شهروندان درخواست کرد:در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی و یا نیاز به دریافت مشاوره مراتب را از طریق سایت پلیس فتا با ما در میان بگذارند.


http://www.caspiankhabar.com/91646تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96