اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرمدیرکل تعزیرات گلستان:

۷۳۰ فقره پرونده به اتهام قطع درختان در گلستان تشکیل شد
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان از تشکیل۷۳۰ فقره پرونده به اتهام قطع درختان جنگلی کمیاب، قاچاق چوب، هیزم و غیره از ابتدای سال تا اسفندماه در استان خبرداد.

 به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از مهر،  حسین نجف زاده  پیش از ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد:از ابتدای سال ۹۹ تا اول اسفند ماه سالجاری برای اشخاصی که مبادرت به حمل و  قاچاق  درختان جنگلی کمیاب، قاچاق چوب، هیزم و غیره کردند ۷۳۰ فقره پرونده تشکیل شده است.

وی گفت:با توجه به اینکه استان گلستان از استان های شمالی کشور است و درختان هیرکانی چندین هزار ساله دارد متاسفانه افرادی سودجو مبادرت به قطع و قاچاق درختان جنگلی کمیاب، تهیه زغال و غیره کرده و از آنجائی که حفظ و حراست از جنگل و درختان کهنسال و کمیاب مورد تاکید مسئولان ارشد استانی و تک تک افراد جامعه است،  تعزیرات حکومتی  در راستای وظایف قانونی محوله، گزارشات  منابع طبیعی  و آبخیزداری را مورد رسیدگی قرار می دهد.

نجف زاده بیان کرد:پس از این که پرونده ها در شعبات تخصصی ویژه قاچاق کالا استان مطرح شد، متهمان مورد نظر احضار و پس از استماع دفاعیات و استعلامات لازم از منابع طبیعی و دیگر ادارت ذی مدخل، شعب این اداره کل، متهمان را علاوه بر ضبط کالا به نفع مرجع کاشف به مبلغ بیش از ۱۰ میلیارد و ۷۶۵ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم کردند.


http://www.caspiankhabar.com/91658تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96