اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرفرمانده انتظامی گلستان خبرداد

دستگیری کلاهبردار فروشگاه اینترنتی در گلستان
فرمانده انتظامی گلستان از دستگیری کلاهبردار فروشگاه اینترنتی در استان خبرداد و گفت: متهم تاکنون به بیـش از یک میلـیارد و ۵۰۰ میلـیون ریال کلاهبرداری از شهروندان اعتراف کرده است.

به گزارش  کاسپین خبر ، سردار  روح الامین قاسمی  اظهارکرد:با دریافت مرجوعه قضائی از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان  گرگان  مبنی بر  کلاهبرداری  از خانمی در سایت دیوار، موضوع در دستور کار تیمی از کارشناسان  پلیس فتا  استان قرار گرفت.

وی افزود:در بررسی های به عمل آمده مشخص شد فرد مالباخته در پی تبلیغات در سایت واسطه گر دیوار مبنی بر آگهی فروش امتیاز وام با فرد آگاهی دهنده تماس گرفته و پس از مذاکره تلفنی و معرفی خود به عنوان کارمند یکی از بانک ها مبلغ ۳۰ میلیون ریال را به شماره حساب داده شده واریز کرده و متاسفانه پس از واریز وجه، این فرد گوشی موبایل خود را خاموش کرده است.

قاسمی تصریح کرد:کارشناسان پلیس فتا استان با استفاده از سرنخ های موجود و کار اطلاعاتی انجام شده، مخفیگاه متهم را شناسایی و طی هماهنگی با مقام قضائی وی را دستگیر کردند.

وی بیان کرد:متهم به پلیس فتا انتقال و وی در ابتدا منکر هر گونه بزه انتسابی شده و در نهایت در تحقیقات فنی و پلیسی انجام شده پس از روبرو شدن با شواهد دیجیتالی و مستندات فنی غیرقابل انکار به دست آمده به کلاهبرداری اعتراف کرد.

این مقام ارشد انتظامی گلستان ادامه داد:متهم قریب به دو سال اقدام به ثبت آگهی کذب فروش وام در سایت دیوار در سراسر کشور با شماره تلفن های مختلف کرده و پس از درج آگهی و دریافت مبلغ پیش پرداخت، از پاسخگویی تلفن امتناع ورزیده که تاکنون بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از ۵۵ نفر از شهروندان کلاهبرداری کرده است.

قاسمی در پایان با اشاره به تحویل متهم به مراجع قضائی خاطرنشان کرد:بازار تجارت الکترونیک و خرید و فروش های اینترنتی امروزه بسیار رونق داشته و در حال رشد هم است اما در این میان افراد سودجویی هم حضور داشته و قصد فریب و کلاهبرداری از کاربران را دارند چیزی که کابران باید در دنیای مجازی یاد بگیرند این است که به هیچ عنوان به افراد غریبه اعتماد نکنند و بدون تحقیقات پولی را پرداخت نکنند./مهر


http://www.caspiankhabar.com/9247تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96