اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرحفر ۲۰ حلقه چاه برای رفع مشکل کمبود آب شرب شهرستان گرگان/ ۲۵۰ لیتر به ظرفیت آبرسانی گرگان افزوده می‌شود
فرماندار شهرستان گرگان با اشاره به حفر ۲۰ حلقه چاه آب شرب در این شهرستان، گفت: با بهره‌برداری از این چاه‌ها ۲۵۰ لیتر به ظرفیت آبرسانی گرگان افزوده می‌شود.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از تسنیم، عیسی پائین‌محلی در جلسه ستاد  مدیریت بحران  شهرستان گرگان اظهار داشت:تعدادی از این  چاه ‌ها در مرحله برگزاری مناقصه و 11 حلقه نیز در حال حفر است که ظرفیت شبکه آبرسانی را 250 لیتر بر ثانیه افزایش خواهد داد.

وی افزود:باید تلاش کنیم مشکلات مردم را در این دو بخش به حداقل ممکن برسانیم هر چند تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم که بخش بزرگی از آن به علت کافی نبودن زیرساخت‌ها است.

 فرماندار  گرگان با بیان اینکه در کشورهای پرآب هم مصرف شرب و غیرشرب از هم جدا است، گفت:متاسفانه به دلیل نبود طراحی و زیرساخت‌های لازم ما از آب شرب برای استحمام و شستشوی پارکینگ و خودرو و غیره استفاده می‌کنیم که تداوم این شرایط می‌تواند مشکلات جدی برای ما ایجاد کند.لازم است آب و فاضلاب به صورت پایلوت طرح جداسازی آب شرب و غیر شرب را از یک روستا یا محله در شهرستان گرگان آغاز کند.
 

وی بر آمادگی کامل دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای مقابله با بحران‌های احتمالی تاکید کرد و افزود:مدیران در مواجهه با شرایط سخت باید تصمیمات درست و بموقع بگیرند تا مشکلات و خسارت‌ها به حداقل برسد.

پایین‌محلی با بیان اینکه یکی از نگرانی‌ها در شرایط کنونی احتمال بروز آتش‌سوزی در مراتع، جنگل‌ها و اراضی  کشاورزی  است، گفت:منابع طبیعی و آبخیزداری سیستم مانیتورینگ را برای پایش مستمر و لحظه‌ای عرصه‌های ملی ایجاد کرده است.ضمن اینکه برای مقابله سریعتر با حریق‌ها می‌توان از نیروهای بسیج نیز به عنوان دیده‌بان استفاده کرد.همچنین لازم است تسهیلاتی به دهیاری روستاهای حاشیه جنگل پرداخت شود تا تجهیزات لازم مانند تراکتور، تانکر آب و غیره خریداری کنند.

وی با اشاره به برنامه حفر 20 حلقه چاه آب شرب برای رفع مشکل کمبود آب شهرستان گرگان گفت:بخشی از این چاه‌ها در مرحله برگزاری مناقصه و 11 حلقه چاه نیز در حال حفر است که با تجهیز و اتصال آن به شبکه آبرسانی حدود 250 لیتر بر ثانیه به ظرفیت این شبکه افزوده خواهد شد.

فرماندار گرگان افزود:لازم است برای چاه‌های آب شرب و ایستگاه‌های پمپاژ دیزل ژنراتور تهیه شود تا در صورت قطعی احتمال برق چاه‌های آب، مردم برای تامین آب شرب دچار مشکل نشوند.

وی درباره مشکلات کشاورزان در پی قطعی برق چاه‌های آب خواستار تجدیدنظر در مدت زمان قطعی برق شد و همچنین از شرکت برق خواست طبق قانون نسبت به جبران خسارت‌های مالی وارده به تجهیزات کشاورزان اقدام کند.


http://www.caspiankhabar.com/93351تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96