اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرانجام بیش از ۷۰ درصد دادرسی‌ها در گلستان به صورت الکترونیکی
رئیس کل دادگستری استان گلستان از انجام بیش از ۷۰ درصد از دادرسی‌ها در گلستان به صورت الکترونیک خبرداد.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از تسنیم، حیدر آسیابی امروز در مراسم افتتاح سامانه پنجره واحد مدیریت زمین در گلستان که به عنوان دوازدهمین پنجره واحد مدیریت زمین کشور با حمایت و پیگیری قوه قضاییه و دولت راه‌اندازی شد اظهارداشت:با ایجاد پنجره واحد تشریفات زائد در حوزه صدور مجوزها و بروکراسی اداری حذف می‌شود.

وی افزود:امضای طلایی در ادارات از فرد محوری ایجاد می‌شود و هدف اصلی اجرای این طرح، تغییر رویکرد فرد محوری به سیستم محوری در ارائه خدمات با استفاده از بستر خدمات‌رسانی هوشمند است.

رئیس کل  دادگستری  استان گلستان با بیان این که زمین، بستر توسعه  اقتصادی  استان هست افزود:در فعالیت واحدهای اقتصادی، زمین مهم است و گرفتن استعلام به شیوه سنتی سبب تاخیر در امر سرمایه گذاری می‌شود اما با راه‌اندازی پنجره واحد مدیریت زمین شاهد تسریع در امر صدور مجوزها خواهیم بود.

آسیابی گفت:حجم قابل توجهی از ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی مربوط به حوزه زمین است و با اجرای پنجره واحد مدیریت زمین، پیش‌بینی می شود بیش از 50 درصد این پرونده‌ها کاهش یابد.
 

وی افزود:راه اندازی پنجره واحد در واقع نوعی از پیشگیری وضعی است و یکی از دلایلی که پنجره واحد با حمایت و پیگیری قوه قضاییه و دولت باید اتفاق بیفتد، تحقق پیشگیری از نوع وضعی است.

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه بر استفاده از فناوری های روز برای صیانت از اراضی ملی استان هم تاکید کرد و گفت:برای حفظ و حفاظت از اراضی نمی توان تنها از نیروی انسانی بهره برد و در جلسه قبلی شورای حفظ حقوق بین‌المللی موضوع نظارت و حراست از اراضی ملی با کمک فناوری های هوشمند مصوب شد.

آسیابی با بیان اینکه تمام دستگاه های متولی حوزه زمین تا پایان امسال مکلف به راه‌اندازی سامانه پایش و رصد هوشمند از اراضی هستند خاطرنشان کرد:استان گلستان‌نخستین استان کشور بود که حدنگاری اراضی ملی را انجام داد و برای حدنگاری زمین‌های کشاورزی هم‌ورود خوبی داشتیم.

وی با بیان این که قوه قضاییه یکی از دستگاه های پیشتاز در استفاده از فناوری های نوین است گفت:در حال حاضر بیش از 70 درصد دادرسی‌ها در استان گلستان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.


http://www.caspiankhabar.com/93952تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96