اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرکمک به خیریه توسط داوطلبان نمایندگی مجلس جرم است
رئیس‌کل دادگستری گلستان با تاکید بر ممنوعیت تبلیغات زودهنگام انتخاباتی از سوی داوطلبان گفت: برخی از افراد برای دور زدن قانون در قالب کمک های خیریه به اشخاص یا خیریه ها، فعالیت های انتخاباتی انجام می دهند که بر اساس قانون اقدام تبلیغی محسوب می شود و جرم است .

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از فارس، حیدر آسیابی در هفتمین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات  انتخابات ی گلستان با تاکید بر ممنوعیت تبلیغات زودهنگام انتخاباتی از سوی داوطلبان گفت:برخی از افراد برای دور زدن قانون در قالب کمک های خیریه به اشخاص یا خیریه‌ها، فعالیت های انتخاباتی انجام می‌دهند که بر اساس قانون اقدام تبلیغی محسوب می شود و جرم است.

آسیابی افزود:اکنون در مرحله بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس هستیم و تا زمانی که صلاحیت ها تعیین تکلیف نشده و زمان قانونی برای تبلیغات اعلام نشده است افراد باید از هر اقدامی که شائبه تبلیغی دارد ، پرهیز کنند.

آسیابی از داوطلبان خواست به قانون احترام بگذارند و در مهلت مشخص شده و شفافیت مالی اقدامات تبلیغی خود را انجام دهند.

رئیس کل  دادگستری  گلستان گفت: شفافیت هزینه تبلیغات انتخاباتی نامزدها از محورهای کاری مهم ستاد پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخاباتی است و با همکاری دستگاه های متولی رصد می‌کنیم.

سیدعلی مهاجر رئیس ستاد انتخابات استان هم در این جلسه ، آخرین آمار ثبت‌نام قطعی انتخابات مجلس دوازدهم در این استان را، ۵۸۱ نفر اعلام کرد.

حمیدرضا بهمنی نژاد رئیس هیات نظارت و بازرسی انتخابات استان گلستان هم گفت:رسیدگی به صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی آغاز شده است و تا ۱۸ آبان ادامه دارد.

وی افزود:از ۱۹ آبان هم به مدت دو روز این هیئت‌ها فرصت دارند تا به نامزدها نتیجه بررسی‌ها را اعلام کنند.

وی گفت:از ۲۵ آبان هم روند بررسی صلاحیت نامزدها در هئیت‌های نظارت شورای نگهبان آغاز می‌شود.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری جمعه ۱۱ اسفند امسال برگزار خواهد شد.


http://www.caspiankhabar.com/94791تبلیغ کانال تلگرامشهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96