اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرتولید سالانه ۱.۵ میلیون تن انواع آبزیان در کشور
مدیرکل صیدوصیادی سازمان شیلات ایران گفت: سالانه حدود یک میلیون و ۴۶۰ هزار تن انواع آبزیان در کشور تولید می‌شود که با توجه به ظرفیت و مزیت‌هایی که در کشور موجود است، انتظار داریم حجم تولید آبزیان در یک برنامه مشخص افزایش پیدا کند.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از تسنیم، رضا نادری ظهر امروز در حاشیه نشست تخصصی دریامحور با رویکرد  شیلات ی اظهار کرد:توجه به اقتصاد دریا محور یکی از موضوعاتی است که سازمان شیلات با بهره گیری از دانش و توان علمی موجود در کشور به دنبال تحقق آن است.

مدیرکل صید و صیادی سازمان شیلات ایران خاطرنشان کرد:سالانه حدود یک میلیون و 460 هزار تن انواع آبزیان در کشور تولید می‌شود که با توجه به ظرفیت و مزیت‌هایی که در کشور موجود است، انتظار داریم حجم تولید آبزیان در یک برنامه مشخص افزایش پیدا کند.

وی افزود:در بخش صید و آبزی‌پروری، امکان توسعه بهره برداری و تولید انواع آبزیان در مناطق مختلف کشور فراهم است و باید از ظرفیت‌هایی که در این زمینه وجود دارد، به خوبی بهره بگیریم.

نادری اظهار کرد:توانمندی و ظرفیت موسسه‌های تحقیقاتی و پژوهش‌های دانشگاهی باید در امر توسعه آبزی پروری در کشور به گرفته و در عین حال فضای تعامل منطقی با سایر بخش‌ها نیز فراهم شود.

وی گفت:با توجه به محورهای ابلاغی رهبر معظم انقلاب در راستای سیاست‌های توسعه دریامحور، تلاش می‌کنیم تا شرایط را به سمت و سویی ببریم که بیشترین بهره برداری از این ظرفیت‌ها داشته باشیم.

مدیرکل صید و صیادی سازمان شیلات ایران گفت:فرصت صادرات انواع آبزیان از کشور فراهم است و باید برای ایجاد ارزآوری و توسعه تجارت در این بخش براساس برنامه‌های تعیین شده اقدام کنیم.


http://www.caspiankhabar.com/95133تبلیغ کانال تلگرام

برچسب‌ها

شیلات


شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96