اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبربرگزاری پنج هزار دادگاه آنلاین در گلستان
رییس کل دادگستری گلستان از فراهم شدن بستر برای حضور اینترنتی افراد در دادگاه‌های علنی برخط خبر داد و گفت: حدود پنج هزار دادرسی الکترونیک و دادگاه برخط از سال گذشته تاکنون در استان برگزار شده است.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از ایرنا، حیدر آسیابی روز دوشنبه اظهار کرد:در دادگاه‌های آنلاین، طرفین پرونده به صورت تصویری در جلسه‌های دادرسی شرکت می‌کنند و دفاعیات و مستندات خود را به قاضی پرونده ارائه می‌دهند.

وی تعریف دادرسی الکترونیک را حضور تصویری از طریق اینترنت در دادگاه اعلام کرد و گفت:علاوه بر پرونده‌هایی که یکی از طرفین آن در زندان است این ظرفیت برای همه پرونده‌ها در استان فراهم شده است.

رییس کل  دادگستری  گلستان ادامه داد:افراد می‌توانند درخواست خود را برای شرکت غیرحضوری در دادگاه به قاضی پرونده ارائه کنند تا در روز رسیدگی، به صورت تصویری در جلسه دادگاه حاضر و دفاعیات و دادخواست‌های خود را به قاضی پرونده ارائه دهند.

آسیابی، کم‌کردن رفت و آمد به دادگستری‌ها و صرفه‌جویی در هزینه مردم به ویژه کسانی که محل زندگی و دادگاه آنان متفاوت است را از مزایای برگزاری دادرسی الکترونیک دانست.

وی با اشاره به برگزاری دادگاه‌های برخط، گفت:این دادگاه‌ها علنی است و امکان حضور اینترنتی اساتید، دانشجویان و علاقمندان به رشته حقوق در این دادگاه‌ها وجود دارد.

توسعه‌شفاف‌سازی در فرآیندهای رسیدگی قضائی و همچنین بهره‌برداری بیشتر و بهتر جامعه دانشگاهی، کارآموزان وکالت و نیز کارآموزان قضایی از محتوای علمی و فنی دادگاه‌ها و فرآیند دادرسی از اهداف برگزاری دادگاه‌های علنی برخط است.


http://www.caspiankhabar.com/95154تبلیغ کانال تلگرام

برچسب‌ها

دادگستری


شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96