اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرمدیرکل انتقال خون گلستان از کاهش اهدای خون در استان خبر داد و گفت: ذخایر خونی استان به کمتر از ۵ روز رسیده است.
وضعیت قرمز ذخایر خون در استان گلستان/ به همه گروه‌های خونی نیاز فوری داریم

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از تسنیم،  سیدصادق بنی عقیل  اظهار داشت:با شیوع بحران کرونا، میزان اهدای خون در استان مانند سایر نقاط کشور با کاهش مواجه شده است.ذخیره خونی ما برای مواقع بحرانی باید 7 روز باشد اما اکنون این میزان به کمتر از 5 روز کاهش پیدا کرده است.

مدیرکل  انتقال خون  استان افزود:با توجه به اینکه خون و فرآورده‌های خونی مدت زمان کوتاهی قابلیت نگهداری دارند به صورت مستمر باید اهدای خون داشته باشیم.

وی گفت:پلاکت‌ها تا سه روز و گلبول‌های قرمز تا 35 روز امکان نگهداری دارند و با توجه به اینکه از روز شنبه(اول آذرماه)دو هفته تعطیلات کامل داریم از مردم می‌خواهیم برای اهدای خون مراجعه کنند.الان به همه گروه‌های خونی نیاز ویژه و ضروری داریم.

وی ادامه داد:حدود 4 هزار بیمار تالاسمی، دیالیزی، سرطانی، هموفیلی و غیره به صورت مستمر نیاز به فرآورده‌های خونی دارند.علاوه برای مادران باردار در هنگام زایمان، جراحی‌های مختلف و مصدومان تصادفات نیز به خون نیاز دارند و باید نیاز آنان را تأمین کنیم.


http://www.caspiankhabar.com/91369تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96