اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرتمهیدات دادگستری گلستان در روز‌های کرونایی/پیگیری‌های قضایی از خانه
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: برای اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا و کاستن از دفعات خروج هم استانی‌ها از خانه، بخشی از خدمات قضایی، اینترنتی ارائه می‌شود.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از تسنیم،‌ هادی هاشمیان ‌رئیس کل  دادگستری  گلستان گفت:بیشترین مراجعه مردم به محاکم برای پیگیری پرونده هاست درحالیکه افراد می‌توانند به جای مراجعه حضوری، به نشانی adliran.ir مراجعه و با کد 16 رقمی که هنگام ثبت دادخواست و شکایت به آنان داده شده، روند رسیدگی به پرونده خود را دنبال کنند.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود:کسانی هم که نام کاربری یا شماره پرونده را فراموش کرده اند می‌توانند تماس بگیرند که البته شماره تماس همه دادگستری‌ها، دادسرا‌ها و شورا‌های حل اختلاف استان نیز در تارنمای دادگستری گلستان به نشانی dadgostari-gs.ir در دسترس است.

هاشمیان ادامه داد:برای کاستن از شلوغی و معطلی کمتر مردم در واحد‌های اجرای احکام کیفری و مدنی و واحد‌های اجرای احکام شورا‌های های حل اختلاف نیز، سامانه نوبت دهی راه اندازی شده است تا افراد قبل از حضور در شعبه با مراجعه به نشانی اینترنتی adliran.ir نوبت بگیرند و بر اساس ساعتی که به آنان اعلام می‌شود به واحد اجرای احکام مراجعه کنند تا خطر انتقال  کرونا  کمتر شود.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت:33 دفتر خدمات الکترونیک قضایی هم در همه شهر‌های استان از 8 صبح تا 3 عصر فعال است و بیش از 70 خدمت قضایی را به مردم ارائه می‌کند.برای جلوگیری از شلوغی در این دفاتر نیز افراد می‌توانند پیش از مراجعه از طریق تارنمای adliran.ir نوبت بگیرند.

هاشمیان افزود:همه خدمات الکترونیکی در درگاه adliran.ir از طریق اپلیکیشن عدالت همراه در گوشی‌های موبایل نیز در دسترس است و این برنامه در همه گوشی‌ها قابل دانلود، نصب و استفاده است.

وی گفت:البته شرط بهره مندی از خدمات اینترنتی قضایی، داشتن حساب ثناست که عضویت در آن به راحتی و از طریق مراجعه به نشانی https:

وی ادامه داد:شماره تلفن 129 هم در طول شبانه روز، پاسخگوی پرسش‌های حقوقی و قضایی مردم است و افراد می‌توانند از مشاوره حقوقی رایگان بهره‌مند شوند.

وی از مردم خواست:برای کمک به کادر درمان و حفظ جان خانواده‌های خود جز برای ضرورت خارج نشوند و کار‌های قضایی و پیگیری پرونده‌های خود را اینترنتی انجام دهند.


http://www.caspiankhabar.com/91739تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96