اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرکمبود آب شرب در گرگان تامین می‌‎شود
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان با اشاره به موضوع کمبود آب در گرگان، گفت: برنامه‌های گذر از تنش آبی تابستان ۱۴۰۰ در گلستان اجرا شده و دو حلقه چاه در شهرستان گرگان در حال تجهیز است و تا آغاز تابستان وارد مدار می‌شود.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از رو اب ط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان؛ سید محسن حسینی در جلسه بررسی وضعیت تنش آبی در استان با اشاره به وضعیت کاهش بارش ها و متعاقبا کاهش رواناب ها و همچنین کاهش آب سدها، اظهارداشت:سد آب شرب در استان گلستان در حال حاضر وجود ندارد و وضعیت کشت تابستانه با آب سدها نیز در وضعیت مطلوبی قرار ندارد.

وی اظهار کرد:35 هزار حلقه چاه در استان وجود دارد که 7 هزار حلقه آن عمیق است که چاه های آب شرب استان نیز از میان این 7 هزار چاه عمیق هستند و در تابستان به دلیل استفاده کشاورزی این چاه ها با افت آبدهی رو به رو هستند.

حسینی افزود:برای افزایش تخصیص آب صنعت ازسد نرماب به دیگر نقاط مصوبه شرکت آب و فاضلاب کشور را می‌طلبد که پیگیر آن هستیم.طرح جامع آب شرب استان نیز اصلاحاتی دارد که پس از اصلاح در کمیته تخصیص وزارت نیرو ، تخصیص شرب از نرماب به چند شهر و روستای دیگر نیز به آن اضافه می شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان اظهار کرد:کلنگ‌زنی سد میرداماد نیز پس از اقدامات اولیه در انتهای سال جاری یا ابتدای 1401 اجرایی می شود و پیگیر 37 میلیون مترمکعب تخصیص شرب و غیره از آب دریا نیز هستیم.
 

حسینی افزود:مجموع اقدامات اضطراری ما برای گذر از تابستان سال جاری، در شهرستان آزادشهر با حفر و تجهیز یک چاه و اصلاح آبدهی یک چاه دیگر می‌تواند تا اواخر تابستان 30 لیتر بر ثانیه به تامین آب شرب شهرستان آزادشهر کمک کند.همچنین حفر 2 حلقه چاه در شهرستان  گرگان  که قبل از سال آغاز شده بود و عملیات تجهیز و بهره‌برداری آن تا اوایل تابستان به پایان می‌رسد می‌تواند 30 لیتر بر ثانیه به تامین آب شهرستان گرگان کمک نماید.

وی همچنین بیان کرد:تا اوایل شهریور نیز با اقدامات دیگری در حفر و تجهیز چاه‌هایی که امسال آغاز شده است 70 لیتر بر ثانیه به تامین آب این شهرستان اضافه می‌شود.

بهزاد هرمزی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان نیز در این جلسه گفت:از مجموع 700 حلقه چاه شرب در استان حدود 67 حلقه به دلیل کمبود آب خشک و 30 حلقه نیز به سمت شوری رفته است.

وی افزود:روند تغییرات کیفی آب استان نیز شدت دارد و در استان این روند به سمت شوری چاه‌های شرب است.


http://www.caspiankhabar.com/91963تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96