اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرتعرفه گرمسیری برق برای استان گلستان تعیین شود
استاندار گلستان با اشاره به اقدامات انجام شده برای رفع کمبودهای برق استان، گفت: رفع نیازهای اساسی و توسعه صنعتی استان گلستان به ارتقای ظرفیت‌های برق گلستان گره خورده است.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان،  علی محمد زنگانه  در جلسه با مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر با قدردانی از اقدامات انجام شده در مجموعه وزارت نیرو برای رفع خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده در سال 1401، اظهار داشت:خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در گلستان خاموشی  برق  خانگی به صفر رسید.

وی افزود:استان گلستان در زمینه‌های مختلف مانند صنعت برق از عقب ماندگی‌های تاریخی رنج می‌برد و برای ایجاد زنجیره‌های تولید و توسعه شهرک‌های صنعتی، شهرک هزار هکتاری اترک و منطقه آزاد اینچه‌برون نیازمند توسعه در صنعت برق است.

استاندار گلستان یادآور شد:در سفر رئیس جمهور به استان گلستان مصوبه سیکل ترکیبی نیروگاه برق علی آباد کتول و افزایش ظرفیت 500 مگاواتی رقم خورد و خوشبختانه ادامه این کار با جدیت دنبال می‌شود.

زنگانه همچنین خواستار تعیین تعرفه گرمسیری برای استان گلستان با توجه به تغییر اقلیم‌های آب و هوایی شد و افزود:مدیریت برق چاه‌های کشاورزی با توجه به اینکه کشاورزان بخش قابل توجهی از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند، بسیار حائز اهمیت است تا کشت و کار آنان دچار اختلال نشود.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر هم در این جلسه گفت:استان گلستان یکی از استان‌های پراهمیت است و در سال گذشته بخش قابل توجهی از بدهی‌های برقی این استان تسویه شد.خطوط انتقال در شهرهای آزادشهر، کردکوی و آق قلا با قوت دنبال می‌شود.

وی ادامه داد:خوشبختانه دولت سیزدهم با دغدغه کامل موضوع تامین برق را دنبال می‌کند و تلاش می‌کنیم در استان‌های کشاورزی همانند استان گلستان مشکلی را نداشته باشیم.

در این جلسه مقرر شد مدیریت نیروگاه برق علی آباد کتول 3 نیروگاه کوچک مقیاس در منطقه هوتن و شهرستان‌های آزادشهر و گالیکش با ظرفیت 21 مگاوات و با سرمایه‌گذاری 300 میلیارد تومان را اجرا کند.

همچنین تعمیرات اساسی 3 واحد اصلی نیروگاه برق علی آباد کتول 2.5 میلیون یورو از محل مطالبات ارزی انجام شود.


http://www.caspiankhabar.com/94349تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96