اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرسامانه بارشی جدید همراه با رگبار و رعد و برق/ احتمال وقوع سیل در شرق گلستان
اداره کل هواشناسی گلستان با اعلام ورود سامانه بارشی جدید، نسبت به وقوع سیلاب ناگهانی در شرق این استان خبر داد و خواستار رعایت نکات پیشگیرانه از سوی مردم و مسوولان شد.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از فارس، فعالیت این سامانه از عصر امروز چهارشنبه آغاز خواهد شد و نوع مخاطره آن، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و در برخی نقاط احتمال تگرگ خواهد بود.

اداره کل  هواشناسی  گلستان در این اطلاعیه اعلام کرد:منطقه اثر این سامانه که ظهر پنجشنبه از استان خارج می‌شود شهرستان‌های مینودشت، کلاله و مراوه‌تپه است.

هواشناسی گلستان در این اطلاعیه‌یادآور شد:آبگرفتگی برخی معابر، وقوع سیلاب ناگهانی و برخورد صاعقه از اثرات مخاطره فعالیت این سامانه خواهد بود.

اداره کل هواشناسی به مردم به خصوص مناطقی که تحت تاثیر بیشتر این سامانه قرار خواهد گرفت، توصیه کرد از اسکان در بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند و ضمن اجتناب از چرای دام در مناطق مرتفع و حاشیه رودخانه‌ها تمهیدات پیشگیرانه را لحاظ کنند.

استان گلستان واقع در شمال کشور دارای تنوع اقلیمی از نیمه مرطوب معتدل تا نیمه خشک و خشک و گرم و سرد است که بارندگی آن از ۱۵۰ تا ۸۵۰ میلی متر متغیر و موقعیت طبیعی استان شامل کوهستان های مرتفع، دشت هموار، مناطق پست، شوره زار، جنگل، مرتع و دریاست.


http://www.caspiankhabar.com/94352تبلیغ کانال تلگرام

برچسب‌ها

هواشناسی


مهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96