اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرهلدینگ خلیج فارس سهامدار پتروشیمی گلستان شد
با واریز سهم سرمایه هلدینگ خلیج فارس بزرگترین هلدینگ سرمایه گذاری پتروشیمی در کشور، این شرکت سهامدار پتروشیمی گلستان شد.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گلستان، پروژه  پتروشیمی  گلستان به عنوان یکی از پروژه‌های مورد انتظار ۱۸ ساله مردم استان گلستان به عنوان مطالبه مردمی از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم در استان گلستان مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.

علی‌محمد زنگانه استاندار گلستان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد:حل مشکل پروژه پتروشیمی گلستان به عنوان مطالبه ۱۸ ساله مردم استان از همان ابتدا به صورت ویژه در دستور کار دولت قرار گرفت. 

استاندار گلستان خاطرنشان کرد:به نتیجه رسیدن این پروژه و گره‌گشایی از انتظار ۱۸ ساله مردم استان در یک ماراتن ۱۸ ماهه و با کار کارشناسی و پیگیری‌های شبانه‌روزه به صورت تخصصی و جدی پیگیری و امروز به طور کامل محقق شد.

زنگانه تاکید کرد:بدون شک این مشکل بدون مشارکت نمایندگان مردم استان گلستان در مجلس شورای اسلامی، قوه قضاییه، حل نمی‌شد.

وی ادامه داد:مرحله اول و مهم احیای این پروژه، حل مشکلات حقوقی و رفع موانع اجرایی پروژه بود که با تلاش دولت، همراهی بسیار خوب دستگاه قضایی و پیگیری و حمایت‌های نماینده ولی‌فقیه در‌گلستان و مجمع نمایندگان استان به نتیجه رسید.

استاندار گلستان با تقدیر از وزیر اقتصادی و دارایی در راستای همکاری‌ها و تلاش‌های مجدانه برای به ثمر نشستن فعالیت‌ها برای این پروژه تصریح کرد:با ورود هلدینگ خلیج فارس به پروژه پتروشیمی گلستان یک گام بزرگ در مرحله اول برای به نتیجه رسیدن پروژه انجام شد.

زنگانه گفت:با ورود هلدینگ خلیج فارس به پروژه پتروشیمی گلستان بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام و ۲ هزار شغل مستقیم و ۳ هزار شغل غیر مستقیم ایجاد خواهد شد که به عنوان بزرگترین سرمایه‌گذاری تاریخ استان گلستان محسوب می‌شود.

وی بیان کرد:امروز هلدینگ خلیج فارس سهم سرمایه نقدی خود در خصوص پتروشیمی گلستان را واریز کرد و رسما به عنوان سهامداری بزرگ وارد چرخه فعالیت در پروژه پتروشیمی گلستان شده است.

زنگانه تاکید کرد:با واریز سهم سرمایه هلدینگ خلیج فارس، فاز اول رفع مشکل این پروژه پایان یافت و قول دولت و دستور ویژه رییس جمهور در خصوص این انتظار مردمی به صورت کامل عملیاتی شد.

گفتنی است، با این سرمایه‌گذاری درصد افزایش سرمایه ۹۵۷ درصد خواهد بود که سرمایه ثبتی شرکت از ۴۷.۳ میلیارد تومان به ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

همچنین سهامداران این پروژه در قبال افزایش سرمایه به ازای هر سهم تعداد ۳ سهم جایزه دریافت خواهند کرد.


http://www.caspiankhabar.com/94373تبلیغ کانال تلگرام

برچسب‌ها

پتروشیمی


مهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96