اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرمهلت ۲ ماه دادستان گرگان برای پایان دادن به بلاتلکیفی ۱۸ ساله ۶ روستای اطراف سد چایلی
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان به شرکت آب منطقه‌ای ۲ ماه فرصت داد، برای پایان دادن به بلاتلکیفی ۱۸ ساله روستاهای واقع شده در کاسه سد چایلی اقدام کنند.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از روابط عمومی  دادگستری  گلستان،  محمود اسپانلو ، اظهار داشت:کلنگ ساخت سد چایلی، سال 84 در شهرستان  مراوه تپه  به زمین شده و قرار بود 6 روستای واقع شده در کاسه این سد در ازای اختصاص زمین برای اسکان در محل جدید، جابه‌جا شوند که با گذشت 18 سال، سد ساخته نشد و اقدامی هم برای جابه‌جایی اهالی این روستاها انجام نشد.

وی گفت:در این سال‌ها هم به علت این که این روستاها در طرح جابه‌جایی قرار داشت، خدماتی مانند مجوز ساخت و ساز جدید و انشعاب آب و برق و گاز هم به ساکنان داده نشد که این عمل مخالف صریح قانون بوده و موجبات تضییع حقوق مشروع مردم را فراهم کرده و نقض بارز حقوق عامه محسوب می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان ادامه داد:بر اساس قانون اگر با گذشت 5 سال طرح های عمرانی اجرا نشود دولت مکلف است به املاکی که در این طرح ها قرار گرفته، دوباره خدمات از جمله مجوزهای ساخت و ساز و انشعاب‌های زیرساختی ارائه کند.

اسپانلو افزود:شرکت آب منطقه‌ای و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 2 ماه فرصت دارند یا برای جابه‌جایی 3 هزار ساکن این 6 روستا اقدام کنند و یا به ساکنان خدمات ارائه دهند و نمی‌توانند به بهانه اجرای طرح مردم را از حقوق اولیه و برخورداری امکانات عادلانه محروم کنند.


http://www.caspiankhabar.com/94388تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96