اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبردمای هوای ‌‌در گلستان به ۴۲ درجه رسید
مدیرکل هواشناسی استان گلستان با اشاره به گرمای بالای هوا در استان، گفت: امروز دمای هوا در گلستان به بالای ۴۰ درجه رسیده است.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از تسنیم، امان محمد کمالی با اشاره به تابستانی شدن هوای گلستان در سه روز گذشته در گلستان اظهار داشت:این شرایط وگرمای هوا تا فردا در استان ادامه دارد ولی از روز جمعه هوا خنک تر می‌شود.

وی با بیان اینکه بیشتر نقاط استان امروز دمای حدود 40 درجه را تجربه کردند، تصریح کرد:شهر‌های گنبدکاووس، کلاله و اینچه برون با 42 درجه بیشترین دما را ثبت کردند.

کمالی با اشاره به اینکه گرمای هوا تا ظهر فردا ادامه دارد، تصریح کرد:از عصر فردا ساعت کاهش تدریجی دما در استان خواهیم بود بطوریکه در روزهای جمعه و شنبه دما تا 10درجه کاهش می یابد.

مدیرکل  هواشناسی  استان گلستان تاکید کرد:برای روز‌های جمعه و شنبه پیش بینی می‌‎شود با تغییر جهت جریانات شاهد بارش‌های پراکنده و رعد و برق در نواحی کوهستانی استان گلستان باشیم.

 از روز دوشنبه روند افزایش دما را در استان شاهد بودیم به صورتی که مصرف آب و برق هم در استان روند افزایشی داشته و در روز اول خرداد مردم استان گلستان بیش از 150 مگاوات بیشتر از روز قبل برق مصرف کرده بودند.

‏در حالت عادی استان گلستان به 900 مگاوات برق نیاز دارد که علاوه بر تامین برق خانگی 650 مشترک، برق مورد نیاز صنایع هم باید تامین شود.


http://www.caspiankhabar.com/94407تبلیغ کانال تلگرام

برچسب‌ها

هواشناسی


مهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96